Wpis z mikrobloga

Mireczki, jakie są wasze hidden gemy z niższej półki cenowej? Chodzi mi głównie o #perfumy, które nie są na tagu zbyt popularne, a zasługują na uwagę i ich poznanie. Mam na myśli zapachy za mniej niż 1zł/ml, jednak tych do dwójki nie będę dyskryminować ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Od siebie podaję:

1. Franck Olivier Oud Vanille, poznany dzięki uprzejmości kolegi @Qtavon, więc niektórzy z was mieli okazję już go przetestować oraz
2. Cologne of the Missions Le Couvent des Minimes, czyli mój nowy nabytek, kupiony jako zamiennik Guerlain Spiritueuse Double Vanille (przepyszna i otulająca wanilia z dodatkiem benzoesu i mirry), niestety nie wiem jak ma się do Guerlaina.

Oba spełniają warunek poniżej 1zł/ml i nie pachnią tanizną.

Na dobrą sprawę powinnam też zawrzeć Al Haramain Mystique Homme, jednak z tego co zauważyłam ostatnio, coraz częściej zaczął pojawiać się na tagu. Porównywany jest do mnóstwa bardziej popularnych zapachów, akurat ja nazywam nazywam go owocowym Le Male.

Zachęcam do podawania swoich pozycji, mam ochotę na coś, co nie rujnuje portfela, a może i wy znajdziecie coś dla siebie! ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • 41
@24GHzWireless: Zanim pojawił się Twój komentarz zamówiłam sobie odlewkę, będzie testowane ( ͡ ͜ʖ ͡)


@corka_mirka: przygotuj się na moc zjadającą otoczenie i uważaj z aplikacją, mnie 2 strzały zabijają. W biurze traktuje je jak datowanie węglem, bo po minięciu się ze wspólnikiem, który lubi się z tym zapachem, jestem w stanie określić czas jego pobytu do kilku godzin wstecz.
@corka_mirka z mojej strony dorzucę dwa razy Swiss Arabian, zwłaszcza, że pogoda na nie jest ekstra ( ͡º ͜ʖ͡º) może dla bardziej wprawionych nosów nie robią szału, ale w mojej opinii naprawdę dają radę i stosunek jakości do ceny jest bardzo dobry.
Nie wiem, czy są popularne na tagu, ale nie rzuciło mi się w oczy specjalnie, więc raz kozie śmierć :)

1) Shaghaf Oud Aswad edp
@corka_mirka: Jessica Simpson Fancy Night, w klimacie Prady Amber/Chanel Coromandel
Oprócz tego perfumy Aquolina, aktualnie nie mam ale miałam Black Sugar i Blue Sugar, bardzo fajne i pachną niszowo
Angel Schlesser Oriental Edition II, najtrwalsze perfumy jakie miałam, pachniały we włosach nawet po myciu, zbliżone do Armani Prive Rose d’Arabie
YSL Baby Doll, miałam jak jeszcze były dostępne (*) 99zl/100ml, plastikowa porzeczka, klimaty zapachów z okolic 2005r, czyli z ostrym piżmem,
@Kolczaneiro: podejrzewam, że marne szanse. Jeśli nie chcesz całego flakonu albo tylko przetestować, to pozostaje #rozbiorka albo odlewkiperfum.pl z tym że tutaj to już typowo na drobne testy, bo ceny bywają wysokie, ale jest spory wybór i mają też trudno dostępne zapachy
@Gregua nie wiem niestety, czy jest gdzieś dostępny w PL perfumeriach, żeby go obwąchać ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Akurat miałam okazję być w sklepie Swiss Arabian i tam też odbył się zakup, po świadomym zapoznaniu się z zapachem.

Nie wiem, czy skusiłabym się na zakup w ciemno, bo jednak trzeba się z arabami polubić. Albo wiedzieć, czego się po nich można spodziewać - to moje pierwsze dwa i