Wpis z mikrobloga

Za hajs podatnika baluj!!!
#absurd #polskiedrogi ##!$%@?
Taki oto kwiatek na CPR w okolicy Mrzeżyna - nie dosyć że barierki chroniące przed... ?no właśnie przed czym? To jeszcze te znaki co i rusz przy zjazdach donikąd. Ja rozumiem że przepisy może i jakieś to ustawianie znaków "regulują" ale nie pozwólmy na to aby przepis był ważniejszy niż zdrowy rozsądek.

#rower
g.....n - Za hajs podatnika baluj!!! 
#absurd #polskiedrogi ##!$%@? 
Taki oto kwiat...

źródło: comment_o7YbDWgt157pDZeFqh62iYbvvhshUMgQ.jpg

Pobierz
  • 17
@grzylen za znaki, wysepki w dziwnych miejscach dostaje się punkciki a za dużo punkcików dostaje się dużo dotacji
W mojej okolicy wysepki są w takim miejscu że wręcz stwarzają zagrożenie bo każdy zapierdziela w miejscu gdzie nie ma ani jednego budynku ani chodnika ;/
@grzylen u mnie w mieście lepiej ścieżka rowerowa i piesza po 200m znak że ścieżka już tylko rowerowa więc pieszy musi iść na ulicę. Cała ścieżka zrobiona jest na może z 5km i to tak bezsensownie bo co rusz jako rowerzysta musisz skakać z chodnika na ulica znów na chodnik a teraz na drugą stronę bo metry trzeba zrobić (°°
W mojej okolicy wysepki są w takim miejscu że wręcz stwarzają zagrożenie bo każdy zapierdziela w miejscu gdzie nie ma ani jednego budynku ani chodnika ;/


@mar-kar-583: Może właśnie dlatego tam postawili wysepki - żeby nie #!$%@?? Nic nie wymusza przestrzegania przepisów na kierowcach tak, jak odpowiednia infrastruktura ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ścieżka rowerowa i piesza po 200m znak że ścieżka już tylko rowerowa więc pieszy musi iść na ulicę.


@Mietla05: nie musi, zgodnie z PORDem może sobie dalej iść (jeśli nie ma chodnika obok), ale musi ustępować rowerzystom
@Karbostyryl wysepka w nieoświetlonym miejscu niestety jest tak kiepsko widoczna że można się zaskoczyć i wcale nie trzeba przekraczać prędkość
Oczywiście chodzi mi o jazdę w nocy
nikt nie dba o to by oznakowanie poziome było widoczne
@reddin:
Tam jest DDR, jako część tego ciągu, w prawej części.

@grzylen:
Te znaki pionowe mi nie przeszkadzają, bo i tak nie trzeba się zatrzymywać, schodzić z roweru itp., ale mam wątpliwości co do tej linii ciągłej. DDR dwukierunkowa powinna mieć co najmniej 2,1 m szerokości, a tutaj jest chyba mniej.