Wpis z mikrobloga

Mirki mam problem. Dostał się w moje ręce skuter kingway aero. Problem w tym,że pali jedynie po zalaniu gaźnika benzyną i za chwile gaśnie i potem nie odpala aż do ponownego zalania gaźnika. stał w garażu z 5 lat, aku słabe ładowane pod prostownikiem, ale jak mówiłem odpala tylko po zalaniu gaźnika. do filtra leci paliwo. W przewodach paliwowych też jest. nie odpinałem tylko kabelka z samego gaźnika bo dostęp taki, że rękę bym musiał w 15 miejscach zginać. Wydaje mi się więc, że po prostu jakoś paliwo nie dochodzi. tylko nie wiem czy bawić się w wyciąganie całego gaźnika i czyszczenie czy jakiejś innej metody próbować lub diagnozować inaczej....


#mechanikasamochodowa #mechanika #skutery #skuter #motocykle #motoryzacja
  • 10
@wujku_stryjku: kranik masz pod zbiornikiem paliwa

jeśli nie musisz przestawiać on/off/res to masz podciśnieniowy

musisz go rozebrać, wyczyścić, wymienić membrany

co do gaźnika - jeśli paliwo się nie uzupełnia to wyczyścić, wymienić membrany, mógł się też zawiesić pływak poziomu paliwa
@wujku_stryjku: gaźnik czy kranik?

nie wiem jaki masz kranik więc ciężko powiedzieć, ogólnie kranik podciśnieniowy ma membranę, która zamyka dopływ, podczas gdy gaźnik pracuje wytwarza podciśnienie i przewód z gaźnika do granika dzięki temu podciśnieniu otwiera kranik

sprawdzić możesz to w ten sposób, że jak possiesz przewód podciśnieniowy to membranka się otworzy i paliwo zacznie lecieć

pytanie, czy to kranik podciśnieniowy