Wpis z mikrobloga

#perfumy
Tak mnie dzisiaj naszła rozkmina. Co Wy widzicie takiego w perfumach z Zary, że tak chętnie się ta marka pojawia na tagu? Jakiś rok albo pół roku temu sprawdziłem cały ich asortyment i nie znalazłem czegokolwiek, co by było ciekawe, miało fajną jakość i nie było klonem czegoś bardziej znanego. Czy tu chodzi tylko o cenę, czy to, że imitują jakiś droższy zapach? Za te +- 100zł da się kupić coś naprawdę fajnego, oryginalnego, o całkiem przyzwoitej jakości. To nie jest żaden hejt, serio się nad tym zastanawiam.
  • 27
@KaraczenMasta: Nie tylko na tagu, ale także wśród normików Zara cieszy się dużym uznaniem. I tych rozumiem, bo nie interesują się tematem. W poradniku w belce tagu widnieje np taki Vibrant Leather, który dla mnie jest nienoszalny. Za tę samą cenę można dorwać coś od Lalique, który imo jest królem stosunku ceny do zapachu. Aczkolwiek z Zary znam dwa naprawdę ok zapachy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@KaraczenMasta: głównie cena.
60 zl a 300 zł to jest spora różnica. Myślę że osoby które nie zarabiają dużo kasy maja opory przed kupieniem tych za 300, a skoro z zary są podobne to..
Taka analogia trochę do xiaomi gdzie za niższe pieniądze da się mieć przyzwoita jakość
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KaraczenMasta: siedzę w branży GSM i xiaomi jest dobre, owszem ale w nie przewyższa pionierów technologi, po prostu kopiuje ich za te 1/3 ceny ale jakość jest ciut niższa. Przykładowo aparaty nie mają ois - optycznej stabilizacji i do poziomu pixela od Google to mu dużo brakuje, zwłaszcza w nocy.
Ma ekran ale nie qhd czy 90hz jakie ostatnio wychodzą.
Teraz xiaomi I tak robi przełom w rozwoju, te różnice były
@Zimnok: nie widzę większej różnicy pomiędzy iphone xs max, którego dostałem od klienta, a MI9T pro mojej dziewczyny. Nie dopłaciłbym 5000 do logo apple i OiS w aparacie. To akurat nie jest rozmowa na ten tag ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@KaraczenMasta: kupuj to co ci pasuje, ale różnica jest i to duża. Miałem mi9t i Robil znacznie gorsze zdjęcia niż poprzedni który miał ois i tych testów robiłem tak dużo że to nie przypadek.
Ale dobra kończę dyskusje bo nie na temat.
@Zimnok: to jeszcze dodam ziarnko offtopu i małe PS. do zdjęć i tak nie używam aparatu w telefonie. Od tego mam lustrzankę z odpowiednim obiektywem. Za różnicę w ich cenie da się kupić Nikona D7500 i zostanie jeszcze na tydzień opijania zakupu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@KaraczenMasta: no ale tak na serio to nie wiem o co się czepiasz są gusta i tyle. Ostatnio wachalem tuscan leather i pachnial słabo i nie wiem co w tym fajnego kiedy pachniesz jak opona, guma asfalt (takie rzeczy przychodziły mi do głowy), już wolę pachnieć miodem i kokosem z zary.
I nie wiem czy to nie jest takie wywyzszanie się z tymi oczekiwaniami. Widzisz coś złego w perfumach które pachną
@Zimnok: no i tu już się nie zgodzę. Za ok. 30zł da się kupić Axe Dark Temptation, Nautica Voyage, za 50zł Giorgio Beverly Hills For Men, za 70 Ferragano F Pour Homme, F Black PH, Jacques Bogart Pout Homme i wiele, wiele więcej. To nie jest kwestia "wywyższania się z tymi oczekiwaniami", tylko bardziej umiejętności wpisania w internecie frazy "best cheap fragrances" lub coś w ten deseń ( ͡° ͜
@ZnubionekFan: Vibrant Leather nienoszalny? z uwagi na co, chyba tylko na parametry. chyba, że to Ty pisałeś o tym jakimś majeranku w VL. psiknąłem sobie kiedyś ręka w rękę Aventusa i Vibranta.. w otwarciu są to zapachy do siebie bardzo zbliżone, lecz po kilku godzinach nie miałem problemu z ich rozpoznaniem - Aventus już dawno ze skóry wyparował ;)
i jaki jest sens pisania "nie kupuj X za 100 zł, dozbieraj
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KaraczenMasta: jeszcze jest więcej tych perełek ale z tym się zgadzam. I BTW nautice mam I jest do kupienia za 26 zł. Cud miód ( ͡° ͜ʖ ͡°), cena podobno spadła przez reformulacje i zmianę korka ale i tak dobrze pachnie i dobre parametry ma
@KaraczenMasta: @Zimnok: Ja jedyne Zary jakie ma to Rich, Warm, Addictive, w packu byl tez IDE, oraz perfumetka Vibrant Leather. VL jest slaby i wzialem go tyko na sprobowanie, natomiast RWA za 40-60zl to IMO zloto, lepsze niz wspomniane Axe czy Ultramale i inne designerskie perfumy w tym stylu. Poza RWA i moze 9.0 Zara ma klony, jedne lepsze, drugie gorsze i tyle. Podobnie mozna pisac o Al Haramain czy
@tommie-182: Ja nikogo nie krytykowałem i nie krytykuje za noszenie tego co im się podoba. Wręcz przeciwnie zazwyczaj wychodzę z założenia "jak Ci się podoba to noś". Co innego z ludźmi, którzy nagminnie zatruwają otoczenie nadmierną aplikacją. Tych z całego serca opieprzam.
Co do samego Vibranta to moja opinia jest tak subiektywna, jak może być opinia każdego innego człowieka. To samo tyczy się Lalique. Dla mnie VL jest okrutnikiem, pamiętam go