Wpis z mikrobloga

Dlaczego to #!$%@? pokolenie 50+ jest takie zarozumiałe i uważa się za takie doświadczone życiowo, takie mądre i kompetentne by pouczać innych? xD
Całe życie przepracowali w fabrykach smrodu 12h przez 6 dni w tygodniu za minimalną a wyjazd 50km dalej od miejsca zamieszkania to dla nich wyprawa na koniec świata, głosują na PiS bo "dają bombelkom" ale nie rozumieją tego, że z biegiem czasu te 500 zł będzie warte dzisiejsze 50 zł.
Gdyby ci ludzie byli tacy mądrzy, tacy doświadczeni i z wiedzą o życiu, to już dawno zwłaszcza ci co mieszkają na prowincji powyjeżdżaliby do miast i ulepszyli swoje życie, a ci z miast wyjechaliby na zachód również by ulepszyć swoje życie, tymczasem o życiu wiedzą tylko tyle co się robi w fabrykach smrodu ale do pouczania innych jak żyć - są zawsze pierwsi xD

  • 22
  • Odpowiedz
@NaczelnyWoody: ale wiesz o tym, że skoro ty musiałeś wyjechać, żeby sobie poradzić, to nie każdy funkcjonuje na granicy egzystencji?

już dawno zwłaszcza ci co mieszkają na prowincji powyjeżdżaliby do miast i ulepszyli swoje życie, a ci z miast wyjechaliby na zachód również by ulepszyć swoje życie


Ten argument jest tak żałosny, że nawet nie chce mi się dyskutować.
  • Odpowiedz
@Singularity00: Dali się przekupić za 500+ a kto jest zdrajcą - czas pokaże ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@FELIX90: No tak, zwłaszcza ci co wiążą koniec z końcem na piździchowie podlaskim na kiju, prawda jest taka że są zbyt ograniczeni by ulepszyć swoje życie, ale do pouczania innych są zawsze pierwsi, i to racjonalne, że człowiek który chce się rozwijać zmienia miejsce zamieszkania, więc nie
  • Odpowiedz
@NaczelnyWoody: ale właśnie dlatego, że to pokolenie PRL, to tego nie potrafisz zrozumieć. Dla naszego pokolenia wszystko jest proste. Ja też zmieniałem miejsce zamieszkania. Byłem za granicą, mieszkałem w centrum Polski a ostatecznie jestem na drugim jej końcu. Wystarczy zrozumieć, że wychowanie w pewnych realiach może być upośledzające światopoglądowo. Kiedyś świat był ogromny a odległości "dużo większe". Ludzie się boją, wolą słabą i pewną rzeczywistość niż niepewne i ryzykowne decyzje.
  • Odpowiedz
Za 10 lat to będzie warte tyle samo tylko że po prostu polski złoty to gówno


@jacieniemog28: nie, nie będzie warty tyle samo. Ogarnij może co to jest siła nabywcza pieniądza. Nominał może się nie zmieniać a jego siła nabywcza jak najbardziej. Jak już komuś chcesz pojechać, to chociaż sprawdź czy nie jesteś za głupia.
  • Odpowiedz
@NaczelnyWoody: To są w większości ludzie nieskłonni do jakiejkolwiek samodzielnej refleksji. To co widzą w telewizji biorą za prawdę objawioną, bo skoro tak mówią, to tak na pewno jest, ale to nie tylko pokolenie 50+ takie jest. Jest mnóstwo młodych o podobnych predyspozycjach, z klapkami na oczach, którym nawet nie przyjdzie do głowy, żeby się zastanowić, jakie skutki ma już teraz, a jakie będzie miało w przyszłości rozdawnictwo, czy inne
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@NaczelnyWoody:

ale nie rozumieją tego, że z biegiem czasu te 500 zł będzie warte dzisiejsze 50 zł

Się ustanowi rewaloryzację w oparciu o średnie zarobki albo inflację ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz