Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
11 grudnia kończy się moja umowa z Orange. Chciałbym przenieść ten numer do #njumobile i przy okazji również drugi zarejestrowany na mnie, użytkowany przez moją małżonkę w #abonament plusa na czas nieokreślony. Kiedy najlepiej i w jakiej kolejności złożyć wnioski o przeniesienie? Zrobić to jednocześnie czy najpierw jeden, później drugi?
#gsm #siecikomorkowe
  • 12
@mariusz5891, a jesteś już pewien, że chcesz zabierać numer od nas? Bo jeśli obie umowy są na Ciebie, to może warto przenieść do nas drugi numer i zrobić duet w Plush ABO? Miałbyś wtedy pełny no-limit na rozmowy i SMS/MMS, oraz po 10 GB na każdym z numerów (pakiet ten jeszcze by wzrastał ze stażem), a do tego odrębny pakiet 10 GB tylko na YT. Abonament wyniósłby 50 zł (2 x
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Willy666: Załóżmy że najpierw chce przenieść swój numer. Okres rozliczeniowy to 1-ostatni dzień miesiąca, ale umowa tak jak pisałem kończy się 11.12. Kiedy w takiej sytuacji mam złożyć wniosek o przeniesienie numeru do njumobile
@Specjalista_Plus: Tak jestem pewien, ponieważ często żona jest na wsi u swoich rodziców i tam najzwyczajniej w świecie nie ma Waszego zasięgu, musiałem jej kupić drugą kartę od innego operatora, która używa gdy tam właśnie jest
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mariusz5891: wniosek musisz złożyć miesiąc z hakiem wcześniej. Miesiąc - bo miesiąc okresu wypowiedzenia, z hakiem - bo potrzeba kilku dni na operatorską biurokrację i komunikację.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mariusz5891: dlaczego niepełnego? Niepełny to jest nie ostatni okres ale pierwszy. Dlatego pierwsza faktura bywa wyższa, bo zawiera abonament za drugi pełny okres rozliczeniowy i pierwszy niepełny.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Willy666: Skoro mój okres rozliczeniowy jest od 1 do 31 grudnia a umowa kończy się 11.12 to wg mnie jest to niepełny okres rozliczeniowy. Zapłacę 11/31 podstawy kwoty abonamentu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mariusz5891: czyli 1 stycznia to będzie dzień, w którym bez konsekwencji będziesz mógł mieć przeniesiony numer. Umowę, jeśli jesteś zdecydowany, możesz zawrzeć już teraz, wskazując jako termin przeniesienia numeru koniec umowy z obecnym operatorem. Konkretnej daty nie podajesz, bo to obecny operator wskazuje datę, kiedy numer będzie uwolniony.