Wpis z mikrobloga

Kukiz - w polityce bodajże 5 lat, Korwin - w polityce z 60 lat. I co się okazuje? Korwin dał się wykolegować przez Narodowców i duet chłopcy Narodowcy+Braun wprowadził więcej posłów niż on. Tymczasem Kukiz bardzo ładnie sobie to ułożył i wprowadził do Sejmu chyba wszystkich istotnych dla siebie ludzi, bodajże padła dwucyfrówka. Biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności, to politycznie zmiażdżył Korwina (jego zresztą nawet śmieszni Narodowcy rozegrali), który nie wprowadził kilku ważnych ludzi, jak choćby Wilk (pomijam już Mentzena), gdy Narodowcy mają w Sejmie jakichś no-nameów.
#wybory #korwin #konfederacja #kukiz #4konserwy #neuropa
  • 42
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rorf46: Przecież Konfederacja ma wspólny program, który łączy obie frakcje. Każdy z listy ten program akceptował, więc Twój wywód jest bezpodstawny. Oni będą walczyć w sejmie o bardzo podobne cele.

Kukiz? Wprowadził 5 posłów i jednocześnie spalił się politycznie. Stracił wiarygodność łącząc się z PSL.
Świetny interes :DDD
  • Odpowiedz
@wAr1948: tak łączy, że oni chyba w niczym się nie zgadzają oprócz nienawiści do żydów, gejów i imigrantów, a planują utworzenie dwóch osobnych kół poselskich i Korwin zapowiedział, że nie będzie dyscypliny w głosowaniu, bo się często ze sobą nie zgadzają. Plus nie wiem, po co kłamiesz z tymi 5 posłami, skoro sam wymieniłem 7 z głowy.
  • Odpowiedz
@rorf46: Co za bzdura XDDD

Poza Mentzenem i Wilkiem weszli ci, co mieli wejść. Wilk miał pecha, a Mentzen mógł dostać okręg, gdzie wszedłby bez problemu, ale sam chce swoją pozycję w Toruniu budować i twierdzi, że się nie spieszy. Logiczne, że się nie spieszysz, jak jesteś zamożnym i wykształconym człowiekiem, a nie parówą, która bez dietki poselskiej zdechnie z głodu, jak 3/4 posłow XD
  • Odpowiedz
@marv0oo: takie realia polityczne, gdy się nie ma kasy z subwencji. Poza tym Kukiz zrobił tragiczne błędy przybliżając się do karakana i pisu, więc z tej perspektywy, o czym wspomniałem przy okolicznościach, jest nieźle. Poza tym nie wiem o jakich 3% piszesz. Dostał wspólnie z PSL prawie 9%. No i nie wiem skąd te 22%, z tego co kojarzę tam było trochę ponad 10
  • Odpowiedz
No i nie wiem skąd te 22%, z tego co kojarzę tam było trochę ponad 10


@rorf46: faktycznie, nie 22% tylko 20,8%. Wybory prezydenckie 2015 rok. A 3% miał w wyborach do PE w 2019 roku, bo w obecnych startował razem z PSLem i według specjalistów Ciastek gówno im dał w tych wyborach
  • Odpowiedz
@
@marv0oo: bądźmy konkretni. Kukiz w 2015 w wyborach parlamentarnych miał 8,81%... teraz praktycznie tyle samo. Biorąc pod uwagę okoliczności i to, ile błędów popełnił, to wprowadzenie takiej liczby posłów jest IMO niewątpliwym sukcesem. A jeśli dał od siebie 3%, to tym lepiej, bo wprowadził dużą liczbę swoich ludzi.
  • Odpowiedz
@rorf46: dużą liczbę - 5 xD
Bądźmy konkretni - prawda jest taka, że miał prawie 21%, a teraz się musiał upodlić i skumać z partią którą nazwał "organizacją przestępczą". To jest porażka niewiele większa od nowoczesnej, ale oni mieli opłacane sondaże gdzie im dawali m.in. drugą siłę w sejmie xD
  • Odpowiedz
@marv0oo: Dlaczego Wy non stop piszecie o tych 5, skoro ja z głowy wymieniłem 7, a pewnie jest ich +10? A 21% miał w wyborach prezydenckich, a nie larlamentarnych - chyba nie muszę pisać, że to zupełnie co innego
  • Odpowiedz
@rorf46: piszesz, że prezydenckie, a parlamentarne to co innego, a porównujesz koalicje Ciastka z PSLem z jego samodzielnym startem ()
Ciekawe ile tym razem z jego ludzi #!$%@? do PiSu, albo do Korwina xD
  • Odpowiedz