Wpis z mikrobloga

Prawda jest taka, ze każdy z nas dziwiących się takim poparciem dla PiSu żyje w medialnej bańce. Siedzicie na wykopie, gdzie punktowane są kłamstwa tvpis, obracacie się w towarzystwie nieco inteligentniejszych ludzi, likujecie na portalach społecznościowych strony i informacje które są wam bliższe - przez co jesteście zalewani wybranym dla was kontentem. Prawdopodobnie zarabiacie powyżej minimalnej krajowej i rozumiecie co znaczy inflacja, czym się kończy socjal itd. po drugiej stronie są ludzie z takiego Podkarpacia co zarabiają min krajową, mają 4ke dzieci, pracują (albo i nie) dla Janusza biznesu i nagle przyszła partia co im "dała" 2k/m, 25k rocznie. Nie doceniacie wpływu tych pieniędzy na tych ludzi. Do tego tych ludzi codziennie utwierdza się w przekonaniu jak jest wspaniałe i jaka świetlana przyszłość przed nami. #wybory #tvpis #500plus
  • 79
Oni żyją w innym kraju. Wg nich pis powsadzał złodziei z po w więzieniach a za ich kradzione pieniądze finansuje swoje obietnice: pobudował mieszkania dla młodych, dał na bombelki itp. Ale dlaczego ceny w sklepach rosną, a młodzi #!$%@?ą z tego dobrobytu pozostaje dla nich wielką tajemnicą.


@TrebuniTutek: o boże o #!$%@?
Zadłużone po uszy państwo z niewydolną, przerośniętą administracją i katastrofą demograficzną na horyzoncie to niska cena, by móc mówić, że wyrosło się z korwinizmów ( ͡° ͜ʖ ͡°).


@Doctor_Pleasure: dziecko, tylko że takiej gospodarki nie odbudowywuje się niskimi podatkami bo to spowoduje szybką zapaść

ja #!$%@? co za elyta
w takiej gospodarce tnie się koszta i podwyższa wiek emerytalny i pozwala na kwoty wolne od podatku dla ludzi, jednocześnie pozostawiając wysokie podatki i otwierając granice na pracowników

to i tak ogólnikowe omówienie bo to jest bardziej skomplikowane niż kucopały w ogóle są w stanie ogarnąć
Bardzo fajne statystyki: https://www.tvn24.pl/wybory-parlamentarne-2019/wiadomosci-wyborcze,474/wybory-parlamentarne-2019-wyniki-sondazowe-jak-glosowali-mlodzi,977132.html

Można z nich wywnioskować jakie grupy społeczne oddały głos na PiS:

Wykształcenie:
Podstawowe - 63.3%
Zawodowe - 64%
Średnie - 45.6%
Wyższe - 36.6%

Wiek:
60+ - 55.8%
50 - 59 - 51.2%
30 - 49 - 41%
30 - 39 - 36.9%
18 - 29 - 26.3%

Stanowisko:
Właściciel / Współwłaściciel - 29.8%
Dyrektor - 26.8%
Administracja - 38.8%
Rolnik - 67.7%
Uczeń / Student - 22.4%
to wina januszy biznesu. lata #!$%@? polskiego pracownika odbily sie czkawka. szczerze? jakbym sam zarabial minimalna krajowa, ew. w porywach 2000 zl, to sam bym na nich zaglosowal, mimoze wiedzialbym, ze skonczy sie to #!$%@?. ale zrobilbym na zlosc wszystkim tym, ktorym zyje sie lepiej, z pracodawcami-dusigroszami na czele

biedny czlowiek nie ma nic do stracenia
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@qrcz4k: wykop jako towarzystwo inteligentniejszych ludzi hahahaha. Tych samych którzy 4 lata temu walili gruchę do pisu i to tak, że ci beda rządzić jeszcze 3 kadencje
@Karni: polityka gospodarcza Konfederacji to akurat jest całkiem niezłe rozwiązanie. Oni leżą i kwiczą obyczajowo, jeszcze gorszy katotaliban niż PIS, łącznie z karą śmierci i całkowitym zakazem aborcji.

Ja głosowałem na Lewicę, choć nie podoba mi się ich propozycja podatków. Docelowo raczej osiągnę próg 10 000 brutto, a to by oznaczało aż 44% podatku od nadwyżki. Nie mówię o prezesach banków z podatkiem 75% (na kalkulatorze partii Razem podaje się że
@Antorus: Dokładnie. Ja najchętniej nie głosowałbym na nikogo, ale cóż - poszło na Lewicę ze względu na światopogląd, natomiast gospodarczo jestem w centrum (niby KO, ale teraz odpierdzielają jakiś cyrk).
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@qrcz4k: Ale nie tylko na wykopie. Nawet na głupim fejsie, jeśli ktoś ma tam minimalną aktywność, to czyta przynajmniej kilka książek roku, czyli jest nikłym wycinkiem swojego rocznika.