Wpis z mikrobloga

Prawda jest taka, ze każdy z nas dziwiących się takim poparciem dla PiSu żyje w medialnej bańce. Siedzicie na wykopie, gdzie punktowane są kłamstwa tvpis, obracacie się w towarzystwie nieco inteligentniejszych ludzi, likujecie na portalach społecznościowych strony i informacje które są wam bliższe - przez co jesteście zalewani wybranym dla was kontentem. Prawdopodobnie zarabiacie powyżej minimalnej krajowej i rozumiecie co znaczy inflacja, czym się kończy socjal itd. po drugiej stronie są ludzie z takiego Podkarpacia co zarabiają min krajową, mają 4ke dzieci, pracują (albo i nie) dla Janusza biznesu i nagle przyszła partia co im "dała" 2k/m, 25k rocznie. Nie doceniacie wpływu tych pieniędzy na tych ludzi. Do tego tych ludzi codziennie utwierdza się w przekonaniu jak jest wspaniałe i jaka świetlana przyszłość przed nami. #wybory #tvpis #500plus
  • 79
chłopie to nie oni żyją w urojonym świecie tak samo jak Ty - nikt nie ucieka masowo z tego kraju. Emigracja jest bardzo mała - ceny nie rosną wyżej niż w 2012. Powtarzasz slogany jak oni.


@ediz4:

Narodowy Bank Polski zwraca uwagę, że w 2017 roku i prawdopodobnie także w 2018 emigracja osób z polskim obywatelstwem była większa niż przyjazdy do kraju.

Pewnej zmianie ulegają jednak kierunki emigracji. "Wyniki badań wskazują,
@qrcz4k: ostatnio przeczytałem komentarz że gość będzie głosować na PiS bo może i kradną jak pozostałe partie od 89 roku ale dali mu 1000 zł miesięcznie co traktuje jako zwrot podatków ktore płaci.
w medialnej bańce. Siedzicie na wykopie, gdzie punktowane są kłamstwa tvpis, obracacie się w towarzystwie nieco inteligentniejszych ludzi


@qrcz4k: ta... To jest dopiero bańka... ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@qrcz4k: Przydałby się statystki dotyczące powszechności dostępu do internetu w regionach Polski oraz umiejętności lokalnych mieszkańców do korzystania z komputera/smartphone itp. itd.

Może się okazać, że większość populacji informacje czerpie z TVPiS, Polskiego Radia, kościoła na mszy, czy też z Torunia.
@qrcz4k PiS ma też poparcie fanatyków religijnych. Mam kolegę studiowałem z nim, niby inteligentny, dobrze zarabia, nie podoba mu się socjal i rkzdawnictwo ale ciągle ważniejsze są dla niego wartości chrześcijańskie i dlatego głosuje na PiS xd
@ortofosforan: jak dla mnie to Typo jest po prostu ignorantem, latwiej coś wyśmiać niż przedstawić merytoryczne argumenty. Zakładam że takich nie posiada, 1 242 673 ludzi i wszyscy jeszcze nie wyrośli (w tym ja) ( )
@JaTuNowy:
Merytoryczne argumenty w rozmowie z wyznawcą Korwina? No sorry, ale jeśli wierzysz na przykład, że po likwidacji obowiązkowego ZUS i PITu będziesz zarabiać więcej, a wszystko wokół nie #!$%@?, to gratuluję naiwności i zerowej wiedzy jak działa państwo. Konfederacja to najbardziej populistyczna partia w historii III RP, obiecują likwidacje wszystkich podatków, ale nie zająkną się skąd wezmą np 160 mld złotych na wypłatę emerytur, albo 100 mld na swój bon