Wpis z mikrobloga

Mirki jest spora aferka. ŻADNA z osób, które znam, a które dopisały się do spisu wyborców poza miejscem zamieszkania przez ePUAP, w tym ja sam, nie została dopisana. Mój wniosek wyszedł 3.10.2019 i urząd miał maksymalnie 5 dni na wydanie decyzji, czego nie zrobił i efektem czego do listy głosujących nie zostałem dopisany. Znajomi tak samo. Nie chodzi o jednostkowe przypadki, bo takich osób jest masa. Sam znam z 7 oprócz mnie... ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Wiadomo, że dotyczy to niemal wyłącznie ludzi młodych, którzy głosują nie po myśli partii rządzącej co jest szczególnie deprymujące i wygląda na celowe działanie. Nie przypominam sobie takiej sytuacji kiedykolwiek wcześniej, a wielokrotnie głosowałem poza miejscem zamieszkania czy nawet poza naszym krajem jak się akurat tak składało...

#afera #wybory #bazarek #ciszawyborcza #prawo #polska #epuap #oswiadczenie
Kismeth - Mirki jest spora aferka. ŻADNA z osób, które znam, a które dopisały się do ...

źródło: comment_IgjmIHkRH1dgM34R6fT3JUhfUpqacHC3.jpg

Pobierz
  • 165
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kismeth: może miał ad-blocka, czy inne ustrojstwo chroniące prywatność i po prostu za dużo się zablokowało skryptów.

Zapytaj czy dostał owe potwierdzenia na skrzynkę e-mail.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kismeth: goowno za przeproszeniem a nie cyrk. Znajoma ma iść do komisji i prosić o telefon do infolinii z tego okręgu. Pani przez telefon potwierdzi prawo do głosowania i komisja wyda kartę. Do roboty, już już już! Ew. niech szuka się na liście "dodatkowej"
  • Odpowiedz
Kluczową informacją z tego zdjęcia jest „koniecznie skontaktuj się z urzędem gminy”- okazuje się, ze mój wniosek tez nie przeszedłby, bo podałam adres miejsca pracy w którym dzis przebywam, a ze jest to obwód zamknięty (cokolwiek to znaczy) to system automatycznie odrzucił. Telefonicznie podałam inny adres i udało mi się dziś bez problemu zagłosować
  • Odpowiedz
Wiadomo, że dotyczy to niemal wyłącznie ludzi młodych, którzy głosują nie po myśli partii rządzącej co jest szczególnie deprymujące i wygląda na celowe działanie.


@Kismeth: Raz, że nie byłbym taki pewien z tymi młodymi, możesz sobie rzucić okiem na poparcie według wieku. Choć może w przypadku młodych z dużych miast może i tak jest. Natomiast druga sprawa - te wnioski idą przecież do Urzędów Miast, jednostek samorządowych, którym w dużych
  • Odpowiedz
Dopisywałem sje się do listy wyborców w Łodzi i nie było żadnych problemów. Poszedłem dziś i normalnie zagłosowałem. Nie znam nikogo z Łodzi kto miałby taki problem ;)
  • Odpowiedz
@Kismeth: mam podejrzenie i obawy, że znajomy po prostu źle wypełnił, co wydaje się bardziej prawdopodobne

nie mówę, że tak jest, ale jak się pracowało z ludźmi to wszystko możliwe ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz