Wpis z mikrobloga

Mirki jest spora aferka. ŻADNA z osób, które znam, a które dopisały się do spisu wyborców poza miejscem zamieszkania przez ePUAP, w tym ja sam, nie została dopisana. Mój wniosek wyszedł 3.10.2019 i urząd miał maksymalnie 5 dni na wydanie decyzji, czego nie zrobił i efektem czego do listy głosujących nie zostałem dopisany. Znajomi tak samo. Nie chodzi o jednostkowe przypadki, bo takich osób jest masa. Sam znam z 7 oprócz mnie... ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Wiadomo, że dotyczy to niemal wyłącznie ludzi młodych, którzy głosują nie po myśli partii rządzącej co jest szczególnie deprymujące i wygląda na celowe działanie. Nie przypominam sobie takiej sytuacji kiedykolwiek wcześniej, a wielokrotnie głosowałem poza miejscem zamieszkania czy nawet poza naszym krajem jak się akurat tak składało...

#afera #wybory #bazarek #ciszawyborcza #prawo #polska #epuap #oswiadczenie
Kismeth - Mirki jest spora aferka. ŻADNA z osób, które znam, a które dopisały się do ...

źródło: comment_IgjmIHkRH1dgM34R6fT3JUhfUpqacHC3.jpg

Pobierz
  • 165
@Kismeth: Miałem taką sytuację przy wyborach do europarlamentu. Po tym jak komisja stwierdziła, że nie ma mnie na liście pokazałem potwierdzenie złożenia wniosku z ePUAP. Pani z komisji zadzwoniła w jakieś miejsce i po 2-3 minutach przeprosiła mnie i wydała kartę do głosowania.

Radziłbym wydrukować wszystkie dokumenty z ePUAP, przekazać komisji i w komisji podkreślić, że złożyłeś wniosek poprawnie i prosisz żeby komisja skontaktowała się z PKW.

I polecam wpisywać się
@Kismeth: Urząd miasta łódź na pewno nie jest prorządowy xD A systemy inforamtyczne w urzędach są z gówna co sam się przekonałem przy magicznej sytuacji w której system w Zus twierdził że mam ubezpieczanie nfz a ten w nfz że nie mam choć oba według urzędnika korzystają z tej samej bazy danych xD Oczywiście aktualizacja statusu nic nie dawała i trzeba było z papierkami latać.
@Kismeth dotyczy młodych bo starzy nie wyjeżdżają na studia, tu spisku bym się nie dopatrywał. Raczej jakaś stara pipa w urzędzie w Łodzi nie ogarnęla podań elektronicznych. Mi też jedna próbowała przez telefon wmówić że żeby się dowiedzieć co i jak muszę przyjść osobiście bo rodo (a na stronie wyraźnie jest info że powinna mi udzielić informacji o dopisaniu). Tylko u mnie Wrocław. Raz na parę lat mają akcję z papierkami i
@Kismeth: i co czekałeś do niedzieli na odpowiedź? Młodzi jak zwykle zainteresowani.


Dostałem potwierdzenie z ePUAPU złożenia wniosku, a następnie potwierdzenie z urzędu miasta otrzymania wniosku. Myślałem, że to zamyka temat.

@Kruciviron: Jeszcze nie byłem w lokalu, ale znajomy był, z którym jednocześnie niemal wypełnialiśmy wniosek i jego nie było. Zaraz będę szedł to zobaczę jak ze mną.

Ogólnie to masa ludzi na fejsie ma ten problem i nie ma
Mirki jest spora aferka. ŻADNA z osób, które znam, a które dopisały się do spisu wyborców poza miejscem zamieszkania przez ePUAP, w tym ja sam, nie została dopisana. Mój wniosek wyszedł 3.10.2019 i urząd miał maksymalnie 5 dni na wydanie decyzji, czego nie zrobił i efektem czego do listy głosujących nie zostałem dopisany. Znajomi tak samo. Nie chodzi o jednostkowe przypadki, bo takich osób jest masa. Sam znam z 7 oprócz mnie...
Panciooo - > Mirki jest spora aferka. ŻADNA z osób, które znam, a które dopisały się ...

źródło: comment_0MgbMnOCvdnzHOh7iG0MZbei8ozZPdAY.jpg

Pobierz
@Kismeth ja również złożyłem wniosek, dzwoniła w czwartek babka z urzędu zadać 3 pytania i powiedziała że odpowiedź dostanę na @ i konto epuap. Odpowiedzi nie mam żadnej do teraz.