Wpis z mikrobloga

Przed chwilą wróciłem z głosowania i zachęcam wszystkich do wygospodarowania chwili aby pójść oddać głos na swoich kandydatów. Powiem szczerze, że jak na tę godzinę zaskoczył mnie spory tłum głosujących emerytek i emerytów, a msza w pobliskim kościele dopiero się zaczynała. Podczas wyborów do europarlamentu chodziłem głosować o tej samej porze co dziś i lokal świecił pustkami, więc seniorzy się zmobilizowali, a wszyscy wiemy co to może oznaczać. Mam nadzieję, że młodzi też dadzą dziś radę.

#wybory
  • 217
  • Odpowiedz
Mają takie samo prawo wyboru jak i młodzi


@arais_siara: Trzeba sobie zadać pytanie - czy w związku z starzeniem się społeczeństwa nie powinniśmy nieco zmienić zasady wyborów i ograniczyć maksymalny wiek wyborców, tak jak jest wiek minimalny? Emerytów będzie coraz więcej, ich już nie interesuje rozwój gospodarki, spłata zadłużenia czy inwestycje - im już tylko zależy na jak najwyższych świadczeniach emerytalnych i socjalnych.
  • Odpowiedz
@Jaal0504: jak nie? Glosuja na jedną. Nie znam starszej osoby glosujacej na kogokolwiek innego.

@MirkobIog: nawet jak wydarzy się cud i ktoś przekroczy próg, to Z CALA PEWNOSCIa kogoś przekupia stołkami, pieniędzmi.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
@LukaszN: ale tak było od zawsze, że Ci starsi mają dużo wolnego czasu i pójście na wybory planują od pewnego czasu, dla nich to obowiązek i idą. A co do wybierania władzy, ja bardziej obawialabym się dużej frekwencji rodzin z małymi dziećmi, bo to chyba wiadomo co zostanie wybrane ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@LukaszN: jako członek komisji mogę stwierdzić już po tych prawie 3 godzinach ze wiadomo kto wygra xD 80% osób które przyszły to ludzie w wieku 60/70/80 lat witający nas szczęść boże
(°°
  • Odpowiedz
Seniorzy, z tego co pamiętam stanowią 40% wyborców sami wiecie kogo, to młodzież 18-25 lat jest koło 50% za nimi i tu jest problem.
  • Odpowiedz
@LukaszN gościu napisałeś ten post o godzinie 8 xd. Daj się ludziom wyspać, wyleczyć kaca i niech idą. Chyba normalne ze tak rano tylko emeryci maja czas. No i PS nie każdy emeryt to z założenia głos na nie tych kandydatów co ci się podobają.
  • Odpowiedz