Wpis z mikrobloga

WYRZUCIĆ TURCJĘ Z NATO I UE I DAĆ SANKCJE

Jeszcze kilkanaście godzin temu byłem za zamrożeniem członkostwa Turcji w NATO. Sytuacja w regionie intensyfikuje się. I teraz jestem za jej całkowitym wyrzuceniem z NATO, anulowaniem jej stowarzyszenie z UE, oraz nałożeniem sankcji gospodarczych.

Turcja straszy, że puści do Europy miliony nielegalnych imigrantów jak nie poprzemy ich inwazji. Co to za szantażowanie? Wystarczy uszczelnić granice z Turcją, a jak coś jeszcze będą próbować Turasy podskakiwać, to my ich zaszantażujmy odzyskaniem suwerenności nad północnym Cyprem przez Republikę Cypru. I się nie bójmy, bo owszem armia turecka jest spora, ale jest niczym w porównianiu z całym NATO, nawet gdyby nie wliczać w to USA - nec Hercules contra plures.

Jakie cele przyświecają Turcji oprócz już dokonanego naruszenia integralności terytorium Syrii? Zbrodnicze. Czystki etniczne, mord na Kurdach, aneksja pasu przygranicznego terytorium, oraz uwolnienie bojowników ISIS z więzień i użycie ich w jakimś niecnym charakterze. Dodatkowo Turcja ma w planach podobną inwazję na Irak.

Pojawiły się głosy, że wszystko w porządku, bo Turcja jest w NATO, a Syria nie jest w NATO. To ci ludzie też pewnie w latach 90. mówiliby, że wszystko w porządku, gdyby Niemcy napadły znowu na Polskę, gdy ta jeszcze nie była w NATO?

Na marginesie warto dodać, że Syria była przez pewien czas w historii pod butem Turcji, a Turcja już kilkadziesiąt lat temu przyłączyła sobie historycznie syryjską dzisiejszą prowincję Hatay (5000 km kw., wraz z Antiochią Syryjską).

Dajmy Turkom jasny głos, że w cywilizowanym świecie nie ma miejsca na takie zabawy i zerwijmy z nimi więzy, i nałóżmy sankcje. Ja sobie nie życzę być afiliowany z takimi bandytami. Zadajmy sobie pytanie czy chcemy, żeby NATO to był sojusz obronny, czy sojusz bandycki na wzór państw osi: ,,a Ty Turcja zaatakuj sobie dzisiaj Syrię, ty Polska zaatakuj sobie jutro Białoruś, a ty Norwegia zaatakuj sobie jutro Szwecję, a potem znowu ty Turcja zaatakuj Irak". No bądźmy poważni.

#wojna #syriaspam #syria #syriafaq #kurdystan #kurdowie #turcja #turcjawsyrii #iiiwojnaswiatowa #geopolityka #bliskiwschod #cypr #imigranci #nato
  • 22
@KochanekAdmina:
Jakie inne kraje? xDDDDD Jaki jest kraj w regionie który może faktycznie zagrozić Turcji w jakikolwiek sposób xD

Iran jest dosyć silny. A już teoretyczny sojusz, gdyby Turcja nie była w NATO Iran + Cypr + Grecja + Gruzja + Armenia + Bułgaria, i Turcja mogłaby mieć spory problem.

Turcja nie angażuje własnych sił, trzonem natarcia są pro-tureccy dżihadyści.
Na jedno wychodz, poza tym trochę sił jednak angażuje, bo już
@adam-antoszewski: I ja sie nieco wypowiem, rezolucja NATO przewiduje takie przypadki gdzie kraj członkowski jest agresorem, wyraźnie zaznacza iz kraje podpisujące deklaracje mają prawo odmówić współpracy. Czy Turcja bez członkostwa w NATO zdecydowała by się na taka operację? Przecież robią to od 30 lat. Naprawdę nie zdajesz chyba sobie sprawy z tego że obecnie Turcji na bliskim wschodzie nikt nie może zagrozić, nawet USA czy Rosja nawet gdyby połączyły siły to