Wpis z mikrobloga

zanim się rozniesie że TVP się miga od wyroków sądów to już będzie po wyborach, co mają do stracenia no w sumie nic, albo jakąś drobną karę która dla budżetu telewizji finansowanej z podatków to jakieś grosze i tak jak mówisz kara do budżetu z którego są finansowani, tak że ja się nie spodziewam że przeproszą przed wyborami.


@genesis2303: Gdyby nie mieli nic do stracenia to by W OGÓLE nie przepraszali.
@Prylik KARĘ to się płaci organowi nakładającemu ją, a nie poszkodowanemu / wnioskodawcy / powodowi. Co najwyżej mogliby ZADOŚĆUCZYNIENIE zapłacić im ale nic o tym nie było mowy w wyroku.
@Prylik: wcześniej był jeszcze czas żeby się rozniosło po innych mediach że TVP się miga od wyroków, teraz to już następnych pozwów w trybie wyborczym nie będzie. Ja się raczej przeprosin nie spodziewam, ale jeśli jakimś cudem się pojawią, to poleci materiał pod tytułem "sąd zmusza nas do łamania ciszy wyborczej".
@URBN_Rider: w wyroku nic nie było mowy ANI o karze ANI o zadośćuczynieniu, tak w gwoli ścisłości.
Dopiero jak nie wykonają wyroku sądu, wtedy będzie następny wyrok, prawdopodobnie z zadośćuczynieniem - i tego zapewne TVP się boi, dlatego przeprasza.
@Prylik: no i czym ma być ta kara w porównaniu do tego ile głosów mandatów mogą stracić, przecież wejście konfedaracji to brak samodzielnej większości PiS to jest dla nich raczej więcej warte niż te kilka czy nawet kilkadziesiąt tysięcy kary, która i tak będzie finansowana przez podatników.
no i czym ma być ta kara w porównaniu do tego ile głosów mandatów mogą stracić, przecież wejście konfedaracji to brak samodzielnej większości PiS to jest dla nich raczej więcej warte niż te kilka czy nawet kilkadziesiąt tysięcy kary, która i tak będzie finansowana przez podatników.


@genesis2303: hmm, no nie wiem... może np. odebraniem TVP tej miliardowej subwencji? Większość parlamentarna PiS byłaby niczym, gdyby przez najbliższe 4 lata nie mogli uprawiać
. może np. odebranie TVP tej miliardowej subwencji?


@Prylik: no i kto miałby to zrobić i na jakiej podstawie miałoby to być powiązane z miganiem się od wyroków, bo już kilka komentarzy o tym widziałem, ale jakoś nikt nie podaje ani przepisu, ani przykładów z orzecznictwa.