Wpis z mikrobloga

Czy byliby zainteresowani serią wpisów na temat efektywnego oszczędzania na emeryturę poprzez #ikze? Wiem, że dla wielu to czarna magia, a to dobre połączenie długofalowych korzyści (oszczędzamy i/lub inwestujemy) oraz natychmiastowych profitów (podatki).

Na początek poradnik, krótko jak to działa i która forma jest najlepsza, a potem monitorowanie aktualnej sytuacji związanej z giełdą i rynkiem długu. Same bezpieczne inwestycje, żadnych spekulacji :)

#gielda #ikze #emerytura
  • 38
@tranc: jasne ze opisz. ja lata temu zdecydowalem sie na ike i jestem zadowolony. ale mi wtedy dawali 9% a teraz mam ok 6.5% wiec nie jest zle
Naliczanie odsetek 30.09.2019 652,58 PLN
niestety ikze nie ma dla mnie sensu bo nie zarabiam juz w PL, ale ciekawie bedzie poczytac
@tranc: Dawaj bo mam IKZE i póki co ładuje głównie w spółke w której pracuje bo wiem jak działa i jaki ma potencjał. Miało na celu to głównie zminilamizowanie PITu, ale jak się będzie opłacało to czemu nie.

BTW, ja osobiście za bardzo się na tym nie znam, a chciałbym zainwestować właśnie w obligacje ale kompletnie tego Catalysta nie ogarniam i ciężko znaleźć coś co tłumaczy jak to działa jak chłopu