Wpis z mikrobloga

Witam nocną zmianę.
W ramach promocji ostatniego wydania #zyciewgoracych (LINK) streszczenie najważniejszych punktów programowych 5 ogólnopolskich komitetów wyborczych które się ukazało na 3 stronie ;) I mała ankieta do następnego wydania - może będzie jakiś specjalny dodatek powyborczy, no tyle że mniejszy objętościowo - tak na oko 4-8 stron zamiast standardowych 16 :)
#polityka #wybory #ankieta #debata
MarianoaItaliano - Witam nocną zmianę. 
W ramach promocji ostatniego wydania #zyciew...

źródło: comment_oIRfvMCzPUcf7dj65SZfFj75b8wa9FMh.jpg

Pobierz

Który program wyborczy ci się najbardziej podoba?

  • PSL 8.6% (17)
  • PiS 8.1% (16)
  • Lewica 27.8% (55)
  • Konfederacja 44.9% (89)
  • KO 8.1% (16)
  • Nie wiem 2.5% (5)

Oddanych głosów: 198

  • 28
@RobieZdrowaZupke: Na Białorusi, w Bangladeszu. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Imo ich program został tutaj nieco spłycony; są inne ciekawe fragmenty:

Bezpieczny i dostępny transport

Kolej w każdym powiecie, autobus w każdej gminie. Zmoderni-zujemy istniejące i zbudujemy nowe linie kolejowe. Podróż między średnimi i mniejszymi miastami będzie się opłacać. W ciągu sześciu lat stworzymy pełną siatkę połączeń lokalnych we wszystkich gminach w Polsce.Zero ofiar śmiertelnych na drogach. Zamiast
@Volki: Wszystko brałem z oficjalnych stron komitetów wyborczych - niektóre miały całe książeczki z kilkudziesięcioma stronami pełnymi postulatów i ciężko było wybrać te kilkanaście punktów dlatego wybierałem te najbardziej charakterystyczne imho najważniejsze.

@tomosano: Jak wyżej.
@MarianoaItaliano Program Konfederacji zaczyna się od punktu poświęconego gospodarce, a ty zaczynasz z lgbt xD

Drugi punkt zaczyna się od praworządności, a ty zaczynasz od roszczeń żydowskich.

Gdzie jest mowa o obniżeniu podatków? Gdzie jest reforma służby zdrowia, ZUSu, reforma wymiaru sprawiedliwości?
@Volki: Jakbym chciał przepisać programy wyborcze to musiałbym osobną gazetę na to zrobić, a tak jest w skrócie do czego sprowadza się program tej czy innej partii. O likwidacji PIT jest, o sprzeciwie dot. LGBT jest, o liberalizacji prawa do posiadania broni jest, o sprzeciwie aborcji też - jest tu coś mało ważnego? Prywatnie lubię posłuchać Krula ale raczej ludzie go zapamiętują z tego co opisałem wyżej a nie z praworządności.