Wpis z mikrobloga

I mamy ciąg dalszy w sprawie Budka - Pereira:

Wiadomość prosto z sali rozpraw. Pracownik sądu nie zastał Pereiry w domu. Zgodnie z KPC próbował doręczyć odpis wniosku w miejscu pracy. W siedzibie TVP, gdzie pracuje Pereira, odmówiono przyjęcia tej przesyłki. Jak widać, Pereira bardzo boi się stanąć przed sądem.


Tej, @samueljrp, nie chowaj się!

#neuropa #polityka #media #wybory #wybory2019 #bekazprawakow #tysiacurojenrezimowychmediow #tvpis
  • 17
@Goofas:

Sędzia Tadeusz Trojanowski: Wypowiedź Budki była ogólna i nie precyzowała, że dotyczy konkretnego dziecka, a z kontekstu wynikało, że dotyczyła działań bądź zaniechań rządu. Lek ten co do zasady jest refundowany, co wynika z samego wniosku. Gdyby wnioskodawca Borys Budka mówił o jednostkowym, odosobnionym przypadku konkretnego dziecka, to ocena „hańby tego rządu” byłaby wyolbrzymiona, a przez to nieuzasadniona.

(...) Nie można abstrahować od faktu, że uczestnik w szerokim tego słowa
@samueljrp szczerze to co zrobiliście z telewizją jest żenujące, nie wiem czemu jako w miarę,, młody " człowiek, znający historię, dalej brniecie w formułę, która się nie sprawdziła... I proszę nie wychodzić mi z pełowcem, czy innymi takimi stwierdzeniami, bo jestem jedynie człowiekiem myślącym. Niestety to co serwujecie jako telewizja publiczna (obiektywna, niezależna, bezstronna) jest niestrawne i powiem, że nawet zwolennicy pisu z którymi rozmawiałem (nie byli to szary obywatele), mówią, że