Wpis z mikrobloga

Używa ktoś HP Microserver i poleca lub odradza?
Poszukuję serwera na bazę danych (Firebird/MariaDB), więc wydajność wymagana w zasadzie żadna, mógłby i Atom w tym siedzieć. Ważne, żeby weszły dwa dyski (RAID), brał mało prądu i się nie psuł.

Myślałem też nad #dell R210, ale on bierze ze 3x więcej prądu.

#serwery #it #bazydanych #siecikomputerowe #sysadmin #pytaniedoeksperta #komputery #informatyka
Pobierz wonsz_smieszek - Używa ktoś HP Microserver i poleca lub odradza? 
Poszukuję serwera ...
źródło: comment_NH2A06lp0Bj7K38kbEDAF443ePAnofgt.jpg
  • 19
@wonsz_smieszek: Ja mam w domu na Athlonie. Vmware na tym postawiłem i kilka maszyn, głównie linuxy i mikrotiki, ale podchodziłem tematem do Windows serwera. Niestety przy windows serwer zasoby mi pożerało momentalnie, ale to dlatego, że mam tylko 4GB.
Raid działa świetnie, zrobiłem tam mirror 2x4TB i jeszcze 2x2TB osobno. Z racji dysków 3,5' bierze troszkę więcej prądu, ale nadal jest to akceptowalne jako poligon do domu dla VM.

Mam tam
@Supaplex: to ja dużo mniej potrzebuję, po prostu postawiłbym sobie jednego Centosa i na nim odpalił którąś z baz danych. Nie wiem czy procesor w ogóle zauważy obciążenie :)

A czy próbowaliście może włożyć tam dyski SSD? Widzę, że można jeden dać zamiast napędu, ale chętnie wziąłbym dwa jakieś małe SSD-ki, włożył normalnie i na nich odpalił RAID 1. Będzie ciszej i mniej prądu weźmie w idle.

Używaliście może ClearOS-a?
@
@wonsz_smieszek: tak 24h z przerwami na jakieś braki prądu ponad pojemność ups-a. Mam 2 sztuki z 2016 i dwie nowsze z lat 2017 i 2018. Te starsze mają lepsze parametry na Celeronach jeszcze i nawet ILO mają. Później wsadzili już AMD i wywalili ILO ale też problemów nie zauważyłem. W tych nowszych jedynie trzeba dopisać jeden parametr do kernela przy bootowaniu bo jest jakiś bug z ACPI.
No i bios czy
@m00n: super, dziękuję, dobra rekomendacja. Brak iLO jest wadą, ale wszędzie piszą, że dzięki temu pobór prądu znacząco niższy, więc jestem w stanie to zaakceptować. Zwłaszcza, że skoro się sprzęt nie psuje, to może i rzadko zachodzi potrzeba używania. Dziękuję :)