Wpis z mikrobloga

@kiedys_bylem_fajny: serio.
Zwolennicy rowerów poziomych twierdzą, że główną przyczyną braku ich popularności jest brak poparcia ze strony Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI). Istotnie UCI nie zajmuje się rowerami poziomymi i nie organizuje zawodów z ich udziałem, argumentując to tym, iż rowery poziome nie mogą być dopuszczone do zawodów szosowych lub torowych gdyż przy odpowiedniej konstrukcji roweru poziomego można na nim osiągać niebezpiecznie wysokie prędkości chwilowe i średnie, a w kolarstwie chodzi o
@mati1990: Zapewne chodzi o ciężar kół. Nie pamiętam gdzie, ale widziałem statystykę, że przeciętny nowo zakupiony rower jest cięższy obecnie niż 20 lat temu, mimo użycia lżejszych materiałów - ma to związek z wypieraniem rowerów z kołami 26" na rzecz 29".

Bezpieczna jazda na poziomkach to pewnie kwestia względna. Zamieszczam filmik z gościem, który śmiga na rowerze poziomym w zimie w Finlandii (jego kanał zacząłem niedawno oglądać).

@WuERA: @sosna119:
Ajtos - @mati1990: Zapewne chodzi o ciężar kół. Nie pamiętam gdzie, ale widziałem sta...