Wpis z mikrobloga

@Musakrator nie znam póki co nic wartego polecenia krótkoterminowego, też zaczynam przygodę z inwestowaniem w pożyczki. Ja mam jeszcze grupeera ale tam pożyczki raczej powyżej 4 miesięcy. Też chętnie bym się za czymś rozejrzał.
@Musakrator: masz jeszcze bondster.com albo fastinvest.com ale tam tez nie możesz być pewny że procenty nie spadną. Jak chcesz wysokie procenty, to najlepiej wejść w serwisy typu Kuetzal, ale tam tylko 12+ m-cy. Mintos nie taki zły, masz I&A - możesz wycofać kasę kiedy chcesz i można liczyć na 10%, a w Auto Invest można ciągle liczyć na 12%
@Musakrator: dlaczego do 3 miesięcy? Krótkoterminowa inwestycja jest w jakiś sposób bezpieczniejsza od długoterminowej, czy po prostu planujesz jakieś wydatki za 3 miesiące i będziesz potrzebował tego kapitału?

Ja RRSO podbudowuję sobie 3 serwisami: Kuetzal, Envestio i Crowdestor. Poczytaj na moim blogu o tych serwisach - może się przekonasz. Naprawdę ciekawe rzeczy, bardzo ładna historia spłat (nawet bez opóźnień) i super oprocentowanie - 16-18% to standard.

@brekomputers jeżeli posiadasz jakiegoś linka
@shaki24: uważam, że 3 miesiace dają mi komfort tego, że pieniądz pracuje a w przypadku gdybym musiał z niego skorzystać to nie muszę czekać na niego rok. Daje mi to pewnego rodzaju komfort psychiczny. Na tę chwilę tych pieniędzy nie potrzebuje ale co będzie za pół roku to nie wiem, nikt tego nie wie. Poza tym zalewają nas słabe dane ekonomiczne, co może mieć duży wpływ na to, co się dalej
@shaki24: @Musakrator: z translatora odnośnie crowdestor

„Fundusz gwarancyjny odkupu” nie jest tak naprawdę „gwarancją” i nie należy go traktować jako takiego. Jest to fundusz rezerwowy, który w momencie pisania ma nieco ponad 140 000 euro (obecna wartość tutaj). Sumując sumę bieżących pożyczek na stronie i dzieląc je przez kwotę w funduszu rezerwowym, otrzymujemy przybliżony wskaźnik pokrycia 1%. Średnia wielkość pożyczki wynosi około 216 tys. EUR, więc jasne jest, że usunięcie
@brekomputers: dzieki - dzisiaj wieczorkiem sie zarejestruje.

@TompsonzPolski: Tak to serwis o duzo wiekszym ryzyku inwestycyjnym niz Mintos. I trzeba albo to ryzyko przelknac i sie z nim pogodzic, albo nie.
Oczywiscie, ze nie maja funduszy by pokryc wszystkie projekty. Po pierwsze ten fundusz ruszyl kilka miesiecy temu, po drugie z kazdej inwestycji przeznaczane jest na ten fundusz 1%. To ma byc takie dodatkowe kolo ratunkowe - kazdy projekt ma