Wpis z mikrobloga

Cześć, mam problem z ustawieniem grafiki w AC Origins. Przy ustawieniach wysokich i blokadzie na 60 klatkach od dołu ekranu tak mniej więcej do połowy w górę idzie pojedynczy cienki pasek zniekształcający obraz i do tego są spadki w klatkach. Mój sprzęt to gtx 1060 6gb, ryzen 5 1600x i 8 gb ram 2133hz. Monitor 27 cali fhd, podłączony kablem hdmi. Czy powodem może być za mała ilość ramu czy że gra zainstalowana jest na dysku hdd? Chociaż np tutaj https://www.youtube.com/watch?v=YPD76F4oY2Q też zainstalowany jest w hdd a jedynie czym się różnią podzespoły od moich jest 16 gb ramu.
#pcmasterrace #gry #assassinscreed
  • 13
@StalkeroVsky: sprawdziłem i rzeczywiście był wyłączony. Po włączeniu fala znikła, ale np w Aleksandrii klatki potrafią spaść z 60 do 27 i to bardzo często. Teraz pytanie czy za mało ram czy jednak przeinstalowanie na ssd coś pomoże
@krzjak28: Tylko po włączeniu masz takie spadki? jeżeli tak to olej vsync'a, i spróbuj użyć scanline sync z RTSS, możesz jeszcze przez nvidie włączyć vsync'a z potrójnym bufforowaniem, bo wątpie aby takie spadki były związane z twoim sprzętem. Ogólnie to gorąco polecam zaopatrzyć się w monitor 144hz, nawet nie chodzi o to jak płynny jest obraz, tylko nawet jak grasz w 60fps'ach bez vsynca to przez wysokie odświeżanie nie widzisz tych