Wpis z mikrobloga

  • 21
Mireczki, skończyłem szyć portfel ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:
Skóra Crazy Horse w kolorze marmurkowym, 1.2 mm, bardzo miękka, garbowana w olejach, przez co odznacza się na niej każdy ślad, nadając jej unikatowego wyglądu.
W środku miejsce na sześć kart + kieszeń na banknoty, na zewnętrznej stronie bilonówka.

Mój pierwszy portfel po długiej przerwie od drobnej galanterii, ale chyba ostatecznie do niej nie wrócę, bo mimo wszystko bardziej mnie kręci szycie dużych wyrobów.

Zapraszam na autorski tag: #droppaleather

#leatherworking #handmade #diy #rekodzielo #chwalesie
Droppa - Mireczki, skończyłem szyć portfel ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚
Skóra Crazy Horse w k...

źródło: comment_xU57k3WEGIlJL9ZUqpmx298cPhjfZnvf.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@gdziemojimbuspiatka: Przy tej skórze jedynym możliwym rozwiązaniem było nałożenie gumy, co też uczyniłem, ale nie w ogromnych ilościach, jak to większość robi, bo dla mnie guma po prostu brzydko wygląda.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@gdziemojimbuspiatka: Jest zbyt miękka. Teoretycznie mógłbym na niej położyć jakiś kamień tuż przy krawędzi, żeby się nie uginała. Teoretycznie mógłbym też ją wyszlifować, ale do tego potrzebowałbym szlifierki z napędem mechanicznym.
  • Odpowiedz
@Droppa: Dremelem zrobisz baaaardzo dużo. A taką talerzową zrobisz jedną rzecz dużo łatwiej i precyzyjniej. Proste szlifowanie. w sensie, że w 90 stopniach i idealnie proste, bo ma dużo większą powierzchnię. A jak chcesz zrobić coś co pokazałeś to też nie problem. Kupujesz najtańszą szlifierkę podwójną, demontujesz koła i z jednej strony montujesz coś takiego na patencie https://allegro.pl/oferta/walec-rolka-gumowa-satyniarki-na-papier-scierny-90-8001852178 a z drugiej przerobionąrolkę do przypalania. Jakiś tokarz Ci wywierci dobrze otwór.
  • Odpowiedz