Wpis z mikrobloga

#finanse #kredyt #frankowicze #banki

Dobija mnie to.

Jak brałem kredyt to miesiącami siedziałem przy umowach, na forach, godziny spędzone w różnych bankach na rozmowach z doradcami. Mimo, że kredyt na frankach był tańszy zdecydowałem się wziąć bezpieczny w pln.

We frankach brali ludzie co nie znają się na finansach, byli zbyt głupi by przeczytać umowę lub zwyczajnie zależało im na jak największym kredycie (by się pokazać, by kopić jak największą chatę, a w pln dostali by mniejszy kredyt).

Teraz mimo ich głupoty banki będą zmuszone im pomóc za nasze pieniądze, każdy klient każdego banku będzie się składał na pomoc dla tych debili co nie potrafią czytać umowy. Nie czarujmy się to że banki będą zobowiązane do pomocy im to nie oznacza, że prezes banku, sam wyłoży kasę na frankowiczów. Bank na tym nic nie straci, to klienci będą płacić na tych ludzi.

Nie dość, że zapłacę więcej za kredyt to jeszcze będę musiał się zrzucać na "pomoc" dla tych co wzięli we frankach. Ale to dołuje, że w tym kraju opłaca się być debilem, jak coś to zawsze ci pomogą, lepiej nie myśleć, nie podejmować rozsądnych decyzji.
  • 137
  • Odpowiedz
@Kmil92: #!$%@?, nawet po spadkach frankowicze lepiej na tym wychodzili niż ty. Sam swego czasu tak zrobiłem, ze wrzuciłem wszystko co miałem na konto walutowe i bez problemu przez to spłaciłem mój kredyt we frankach. Po prostu nie ogarnales sytuacji.
  • Odpowiedz
to zmienisz bank?


@Bellie: Jak większość banków podniesie ceny ze względu na frankwoiczów to reszta też to zrobi bo będą mogli, bo konkurencja przecież też podnosi ceny.

masz ból dupy bo jesteś debilem, dla mnie proste


@su1ik: mam ból dupy bo jak zwykle w tym kraju najbardziej poszkodowani są ci co myślą rozsądnie i odpowiedzialnie, debilami są ci co brali ryzykowny kredyt, a teraz płaczą

Jak lekarz w szpitalu przepisuje
  • Odpowiedz
@Kmil92 branie kredytu we frankach bylo rozsadne mimo ryzyka. koszty kredytu i tak koniec koncow wyszly ludziom niższe niz jakby wzieli kredyty w pln. jedyne co, że nie oplaca im sie mieszkan sprzedawać
  • Odpowiedz
  • 3
@Royal_Email nie musisz skończyć finansów i prawa, by pójść do prawnika zajmującego się takimi sprawami i zapytać, aby wytłumaczył zawiły język na przystępny klientowi. No ale lepiej próbować załatwić wszystko samemu nie znając się na tym, niż poprosić kogoś o pomoc bo trza zapłacić.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Kmil92: Uważasz, że się znasz ale nie do końca i łapiesz papkę z mediów.
Te kredyty od początku były przekrętem gdzie bank nigdzie nie operował realną walutą która była w umowie i nie pozwalał w niej spłacać.

To coś jak Amber Gold gdzie ludzie wierzyli, że na podstawie umowy, instytucja ta kupowała złoto za ich pieniądze czego nie robili i też było to nielegalne. Te kredyty we frankach też były tylko
  • Odpowiedz
nie musisz skończyć finansów i prawa, by pójść do prawnika zajmującego się takimi sprawami i zapytać, aby wytłumaczył zawiły język na przystępny klientowi.


@Dorken: nawet nie trzeba prawnika. Mi kiedyś sensowny gość dał prościutką radę: jak nie jestem oblatany w produktach związanych z obcymi walutami, zwłaszcza innymi, niż euro, to najbezpieczniej i najprzewidywalniej jest brać kredyt i spłacać go w walucie, w której się zarabia.
  • Odpowiedz
@Kmil92: Sorki ale bredzisz. Jak porównujesz mafię vatowskie do ludzi nabitych w kredyt, to równie dobrze możesz się już odwołać do argumentu ad Hitlerum. Nie wiem co masz cały czas taką spinę, że twoim kosztem. To trochę tak jak bys był wlascicielem 22 letniego passata i wył, że będziesz ponosił koszty wpadki z emisją w USA. Jak bank ci podniesie, to go zmienisz. Sam zresztą z bystrością zauważyłeś, że NA PEWNO
  • Odpowiedz
Te kredyty od początku były przekrętem gdzie bank nigdzie nie operował realną walutą która była w umowie i nie pozwalał w niej spłacać.


@m0rgi: Ale tu chodzi też o to, że nikt nikogo nie zmuszał do brania takich kredytów. Oraz, że nikt nie szedł do banku jak miał korzystny kurs do spłaty raty.
  • Odpowiedz
a w pln dostali by mniejszy kredyt


@Kmil92: > a w pln dostali by mniejszy kredyt
Ja byłem w takiej sytuacji w roku 2004 i miałem prosty wybór: albo kredyt we frankach albo mogę zapomnieć o mieszkaniu, które wyparzyłem. Zdecydowałem się na kredyt we frankach. Gdybym poczekał rok czy 2 to mieszkania w ogóle bym nie kupił, bo ceny wzrosły w tamtym okresie o prawie 100% w jakieś 2 lata.
Nigdy
  • Odpowiedz
We frankach brali ludzie co nie znają się na finansach,


@Kmil92: xD każdy kto się znał brał we frankach, ważne było żeby w odpowiednim momencie przewalutować xD no ale jak się nie znasz to musisz się dowartościować ze przepłaciłeś
  • Odpowiedz
We frankach brali ludzie co nie znają się na finansach,


@Kmil92: xD każdy kto się znał brał we frankach, ważne było żeby w odpowiednim momencie przewalutować xD no ale jak się nie znasz to musisz się dowartościować ze przepłaciłeś
  • Odpowiedz
banki specjalnie odmawiały ludziom kredytu w złotówkach bo ponoć klienci nie mieli zdolności ale jednocześnie mieli zdolność we frankach.


@zielony11: być może kredyt w pln miał mniejsze ryzyko, więc większy próg wejścia, a kredyt indeksowany w chf - większe, to i człowiek o mniejszej zdolności mógł dostać.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@symis: Teraz pomyśl, czy jak wpiszę do EULA Windowsa którego pewnie nie przeczytałeś a go zaakceptowałes zapis, że po 2 latach używania masz go odinstalować a jak tego nie zrobisz to płacisz 100zł miesięcznie i ściągnę to z odsetkami po kilku latach to czy to też jest ok?

Jest coś takiego jak prawo które jest ponad umowami i regulaminami gdyż inaczej byś szybko stracił co masz gdy nie jesteś prawnikiem mającym
  • Odpowiedz
@Kmil92: na czysta logike, jezeli cos podpisze i sie zobowiaze, to niezaleznie od tego, czy bedzie to dla mnie korzystne czy nie musze to zrobic, a nie plakac, ze mnie oszukali i do Panstwa: dej, dej, dej. Mentalnosc madek 500+, nienawidze rozszczeniowych frankowiczow
  • Odpowiedz
brali ryzykowny kredyt, a teraz płaczą


@Kmil92: ty dalej nie rozumiesz tego, że te umowy były niezgodne z prawem? To decyzja sądu deal with it
  • Odpowiedz
jak wpiszę do EULA Windowsa którego pewnie nie przeczytałeś


@m0rgi: kurde. Ale jak brałem kredyt to czytałem co podpisuję. To nie jest coś co nie wpływa na życie ale coś co może je pogrążyć. No bez przesady.
Jak mi go nie chcieli dać, to nie szedłem też do bramy by wziąć jakąś lichwiarską pożyczkę.

Kredyty te brali ludzie, kiedy nie mieli zdolności lub mieli ją minimalną. Teraz tacy dostają tylko w
  • Odpowiedz