Wpis z mikrobloga

#finanse #kredyt #frankowicze #banki

Dobija mnie to.

Jak brałem kredyt to miesiącami siedziałem przy umowach, na forach, godziny spędzone w różnych bankach na rozmowach z doradcami. Mimo, że kredyt na frankach był tańszy zdecydowałem się wziąć bezpieczny w pln.

We frankach brali ludzie co nie znają się na finansach, byli zbyt głupi by przeczytać umowę lub zwyczajnie zależało im na jak największym kredycie (by się pokazać, by kopić jak największą chatę, a w pln dostali by mniejszy kredyt).

Teraz mimo ich głupoty banki będą zmuszone im pomóc za nasze pieniądze, każdy klient każdego banku będzie się składał na pomoc dla tych debili co nie potrafią czytać umowy. Nie czarujmy się to że banki będą zobowiązane do pomocy im to nie oznacza, że prezes banku, sam wyłoży kasę na frankowiczów. Bank na tym nic nie straci, to klienci będą płacić na tych ludzi.

Nie dość, że zapłacę więcej za kredyt to jeszcze będę musiał się zrzucać na "pomoc" dla tych co wzięli we frankach. Ale to dołuje, że w tym kraju opłaca się być debilem, jak coś to zawsze ci pomogą, lepiej nie myśleć, nie podejmować rozsądnych decyzji.
  • 137
  • Odpowiedz
Teraz mimo ich głupoty banki będą zmuszone im pomóc za nasze pieniądze, każdy klient każdego banku będzie się składał na pomoc dla tych debili co nie potrafią czytać umowy.


@Kmil92: no biedne banki... Chlip chlip... Chciały ludziom pomóc nawet za cenę wciskania umów o ryzykownej dla nich (dla banków!) konstrukcji prawnej. A teraz źli klienci wykorzystali naiwność dobrych bankowców i poszli z tym do sądu.

Co do tego, że klienci banków
  • Odpowiedz
Nie czarujmy się to że banki będą zobowiązane do pomocy im to nie oznacza, że prezes banku, sam wyłoży kasę na frankowiczów. Bank na tym nic nie straci, to klienci będą płacić na tych ludzi.


@Kmil92: no jasne, w końcu każdy bank może sobie doić swoich klientów ile chce, a ci są jego niewolnikami, i w żadnym wypadku nie mogą zmienić banku xD
  • Odpowiedz
@Nikczemny_Pomidor: nie rozumiesz sensu - frankowicze jakoś siedzieli cicho i umowa im nie przeszkadzała, jak płacili mniej. Nagle jak poszło w drugą stronę to typowe cwaniactwo z nich powychodzilo. Dla mnie to zwykli oszusci
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kmil92: no oczywiście, że tak. Ale weź to tłumacz miszczom ekonomii po zawodówce. Jak czegoś nie rozumiem to w to nie wchodzę. Kredyt to nie jest takie proste hop siup, tylko zobowiązanie na długie lata. Moja mama też tak wzięła kredyt w euro i bank w #!$%@? leciał z podwójnym przewalutowaniem, ale nikt u nas nie płakał, że hurr durr dejcie pinionc bo my nie wiedzieli, tylko trzeba było zakasać rękawy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@symis: Ty o jednym ja o drugim.
Jak brałeś kredyt hipoteczny to pewnie podpisałeś weksel in blanco na zabezpieczenie należności a patrząc prawnie mogą sobie tam wpisać co chcą i ściągać to komorniczo z ciebie.
Jak byś tego nie podpisał to byś kredytu nie dostał i tak większość banków działa.
Czyli wyjściem nie jest inny bank ale to czy dalej mieszkasz u kogoś gdyż na swoje kasy nie uzbierasz przez następne
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@Kmil92: mnie dobija, że poruszanie po rynku konsumenckim, w tym kredytów, wymaga miesięcy "robienia doktoratu", bo na każdym kroku wszyscy chcą cię zrobić w #!$%@?. To się powinno tępić, a nie cisnąć po ludziach, którzy zostali przekonani do niekorzystnego zarządzenia swoim majątkiem idąc po usługę albo kredyt w dobrej wierze, że im oferent doradzi, a nie naciągnie.
Wszyscy wieszają psy na frankowiczach, a kto ten śliski produkt i niezgodne z prawem
  • Odpowiedz
@Kmil92: to nie zawsze było tak że idioci tylko brali, pracowałem w banku szwajcarskim z Anglikiem który prowadził szkolenia z finansów dla mnie, wszystko wiedział i przyznał się że sam wziął kredyt we frankach i widać było że żałował
  • Odpowiedz
@Kmil92: system powinien działać na korzyść ludzi i tak np. wprowadzono przed założeniem konta maklerskiego zestaw pytań i gdy czytasz te pytania to zdajesz sobie sprawę, że kurczę jednak nie wiem tego dokładnie, więc może powinienem przemyśleć te inwestowanie, albo jednak się douczyć?
i przed kredytem we frankach też powinni robić test, powinni dać ludziom kalkulacje co jeżeli frank dojdzie to poziomu 4 zł, tak samo teraz powinny być kalkulację, że
  • Odpowiedz
@Kmil92 ludzie zostali oszukani i należy im pomóc. Aczkolwiek jacyś prezesi powinni trafić do pierdla. Najgorsze jest to że chytrzy bankierzy naciskali kredytów a odpowiedzialność karna spada na kogoś innego
  • Odpowiedz
@Kmil92: to twoje gadanie to tak jakbyś napisał że człowiek okradziony w autobusie jest sam sobie winien i nie należy mu się odzyskanie hajsu za to, że ktoś złamał prawo zabierając mu jego portfel
  • Odpowiedz
@Kmil92: Wlasnie ty jesteś debilem. W normalnym kraju nie musisz być specjalista od wszystkiego, bo na każdym kroku chcą cię wydymac. Nie ma drukowania 50 stron umowy i „pan da parafkę na każdej stronie ze pan zrozumiał”. Pracownik przedstawia ofertę, umowę dostajesz na maila, a podpis składasz na tablecie. A ty przyklaskujesz oszustom, bo prosty człowiek powinien mieć zaufanie do takich instytucji, ze go nie wydymają na każdym kroku.
  • Odpowiedz
@kielba: To sytuacja, w której kupujesz samochód od handlarza, jesteś zadowolony przez tydzień, a potem siada część, która miała być "nówka", a jest stara. Kolega może dzień wcześniej wspomniał, że coś jest nie tak, ale tyle. Też jesteś oszust, że nie zgłaszałeś wcześniej?

Ludzie, nie stójcie po stronie banków w tym sporze. Jeśli Was ktoś wydyma, to w tej sytuacji też jest szansa, że ktoś Wam pomoże. Jasne, frankowicze ostatecznie wyszli
  • Odpowiedz
@Kmil92: tekst o tym, że miesiącami robiłeś research przed wzięciem kredytu nie wygląda wiarygodnie przy tych bzdurach, o których piszesz. Z bankami procesuje się jedynie 2% posiadaczy kredytów we frankach i nie chodzi w nich o zmianie kursu franka tylko o niedozwolone praktyki. Jeżeli bank złamał prawo to powinien za to odpowiedziec. Jeżeli przy okazji uratuje to kogoś kto nierozważnie wziął kredyt w obcej walucie... no coś limit farta ma wyczerpany
  • Odpowiedz
@Kmil92: trochę pieprzysz. Taka sytuacja gdzie wszyscy by się składali na jakies rzadowe propozycje ratowania forumowiczów. Aktualnie kazdy frankowicz moze isc do sadu i jak sad stwierdzi ze umowa ma mankamenty to cos tam po zmienia.
  • Odpowiedz
Jak większość banków podniesie ceny ze względu na frankwoiczów to reszta też to zrobi bo będą mogli, bo konkurencja przecież też podnosi ceny.


@Kmil92: po co skoro zarobią już na tym, że w ogóle mają nowych klientów?
  • Odpowiedz
@Kmil92: jak dobrze mieć #!$%@?, poza tym to banki kręciły wała na tych kredytach, u nas to i tak im się upiekło, we Włoszech ludzie zaczęli palić placówki za te wały na kredytach niby walutowych :D
  • Odpowiedz