Wpis z mikrobloga

Ogółem całe te #wybory to jak wybór między rzeżączką a kiłą więc proszę nie przekonujcie mnie, że nie iść głosować jest nieodpowiedzialnie i że jak nie głosuję nie mam prawa narzekać. No bo na kogo #!$%@? głosować jak nie ma na kogo?
  • 69
  • Odpowiedz
@cecyl: tak, ale nie ma mandatów częściowych, a liczenie tymi całymi ilorazami działa na korzyść tego, kto ma najwięcej głosów. Realnie może to oznaczać dodanie zwycięzcy tych 2-3 stołków w skali całego kraju.

Zauważ, że pis ma dość sporą przewagę nad innymi i dla niego przyrost będzie największy.
  • Odpowiedz
@MostlyRenegade: Ok, rozumiem. Moim zdaniem powinieneś zamiast radzić głosować zachowawczo to promować słabsze partie. Już śpieszę z wyjaśnieniem.

Jeżeli nie chcesz głosować na P&S zostaje Ci (z głównych partii) kolejno KO, Lewica, PSL i konfederacja. Zachowawczy głos to jest KO(czyli PO). W lewicy są ludzie z RAZEM, Polskiej Partii Socjalistycznej itd. (może na wyrost ale założę, że ich pomijamy), Kolejny w kolejce jest PSL który również jest na granicy. Czyli zostaje
  • Odpowiedz
@cecyl: jak już wspomniałem: poglądy i programy nie mają znaczenia. Jeśli oddasz głos na KO, czy kogokolwiek innego nie będzie to znaczyło przecież, że wygrają wybory i będą rządzić. Powiedzmy sobie szczerze: rządził będzie pis, jest tylko kwestia ile będzie miał stołków i czy będzie w stanie np. przegłosować o 12 w nocy poprawkę konstytucji pisaną na kolanie. Dlatego radzę głosować zachowawczo.

Potraktuj to jak grę, w której musisz zagrać. Albo
  • Odpowiedz
@lagrande: właśnie przez takich ignorantow jak ty pis rządzi i nas dyma jak za komuny . Pfuu na takich jak ty. Jak można być tak slepym żeby nie widzieć różnicy
  • Odpowiedz
@lagrande proste. Głosujesz na tych co mają najmniej poparcia przez co jest pewność że wejdą do sejmu. PiS może będzie miało mniej niż połowę i się będą #!$%@?ć przy każdej ustawie
  • Odpowiedz