Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Z powodu zaczynającego się roku akademickiego pytanie: czy jeśli rodzice opłacają studentowi dziennemu zakwaterowanie i ma on do dyspozycji dodatkowo 3k PLN/msc to wystarczy na opłacenie wszelkich rzeczy związanymi ze studiami (kierunek humanistyczny jakby to miało znaczenie) i życie na takim powiedzmy średnim poziomie (tzn. żarcie na mieście, sprzęty aktualnej generacji #elektronika , dobre ciuchy typu RL/CK/TH ale bez ekstrawagancji typu leasing nowej fury czy weekendowe wyloty za granicę)?

#studia #studbaza #pieniadze #pytanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla młodzieży
  • 21
  • Odpowiedz
AgresywnyDziadek: Ja żyłem za 1000 zł wliczając w to opłatę akademika czyli na życie 600 zł(stypendium i 200 zł od babci)
Jak patrzę na to z perspektywy czasu jakby mi mówili starzy znowu żeby iść na studia bez żadnej pomocy i żyć z tego to bym wyśmiał ich w twarz i powiedział żeby mnie pocałowali w dupę i niech sami za tyle se żyją

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: w 2015-2017 zylem po odliczeniu kosztow mieszkania za 600zl/miesiac od rodzicow i zeby pochlac lapalem sie weekendowych albo wieczornych fuch :D teraz byloby troche ciezej bo ceny wyzsze
  • Odpowiedz
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania mi swego czasu po opłaceniu mieszkania i rachunków zostawał 300 na życie. Zabawa , drobne wydatki i częściowo jedzenie. Częściowo słoiki. Było to dawno temu, ale aż tak to się chyba nie zmieniło ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
OP: @Czarna_ksiazka: co w tym takiego dziwnego? Lepiej zainwestować raz a dobrze niż ciągle wymieniać szmaty z HMów czy czegoś xd
@bedist: zrobili dzieciaka niech bulą
@Babell: xDDDDDDDDD Widać że nie masz pojęcia o czym mówisz. Kierunek w tym wypadku to #filologia norweska, a po studiach czeka hajs na rozruch firmy od starych i kasa w Skandynawii będzie trzepana taka, o jakiej etatowe kuce z #it #programowanie nigdy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: ja na pierwszym roku żyłem za 50 zł tygodniowo, ale woziłem obiady z domu. Niemniej z tych 50 zł 15 przeznaczałem na dojazd do domu i z powrotem, więc realnie zostawało mi 35 zł na śniadania i kolacje. Na szczęście miałem biedronkę blisko xD
  • Odpowiedz