Wpis z mikrobloga

@Scaab: W skrócie tak. Dlaczego?
Od nowego roku cena prądu, ceny materiałów budowlanych lecą mocno w górę, akcyza na paliwo też będzie pewnie rosnąć. Nie mówiąc już o rosnących cenach składek itd itp, więc dlaczego cena mieszkań miałaby spadać?
  • Odpowiedz
@Scaab: @Scaab: Oczywiście, że #!$%@? w górę. Najbardziej śmieszy mnie argument, że ukraincy wyjadą i mieszkań będzie w #!$%@? wolnych xDD przez co pójdzie w dół. Tylko, że oni wynajmują takie śmietniki w 15 osób, że nawet studenciak z Pscin Dolnych by tam nie zamieszkał xD
  • Odpowiedz
@Scaab: Słyszałeś żeby kiedykolwiek ceny mieszkań spadły? Bo ja nie. Szegolnie w dużych miastach. W najlepszym wypadku zostaną na tym samym poziomie...
  • Odpowiedz
@gybefan:
@czlapka: Ten wykres można powiedzieć, że do końca prawdy nieodzwierciedla. Przynajmniej w Warszawie w latach 2007-2008 były oddawane inwestycje w lokalizacjach jak Mokotów, Śródmieście, Żoliborz i ogólnie cała linia metra. Takie lokalizacje jak okolice Bartyckiej czy Cybernetyki na Mokotowie czy też "dalekie" Bemowo nie było brane pod uwagę przez klientów a później miasto tak się zaczęło rozwijać, że zaczęły się pojawiać dużo tańsze oferty dla większej grupy klientów i
  • Odpowiedz
Słyszałeś żeby kiedykolwiek ceny mieszkań spadły? Bo ja nie. Szegolnie w dużych miastach. W najlepszym wypadku zostaną na tym samym poziomie...


@gybefan: to chyba słuchsz od kilku lat. Oczywiście, że spadały i dołek był w 2014 /2015

Ten wykres można powiedzieć, że do końca prawdy nieodzwierciedla. Przynajmniej w Warszawie w latach 2007-2008 były oddawane inwestycje w lokalizacjach jak Mokotów, Śródmieście, Żoliborz i ogólnie cała linia metra.


@luki201: Bielany w 2008/2009
  • Odpowiedz
  • 0
@Scaab ja nie jestem ekspertem od finansow ale jak jezdzilem na wakacje po roznych krajach, Włochy, Irlandia, UK, Belgia, Holandia, Malta, patrzylem na ceny nieruchomosci. I teraz tak, w UK powiedzmy jak ktos zarabia podobnie jak w Polsce nominalnie, np 2000 jednostek, to benzyna kosztuje 1,20, jedzenie na mieście 10, piwo w pubie 4, spoczko. Ale ceny nieruchomosci w tych krajach są takie jak u nas ale w euro i funtach xD
  • Odpowiedz
@Morguliusz: a ty myślisz, że cena mieszkań zależy wyłącznie od kosztów ich budowy? Społeczeństwo się starzeje, w blokach mieszkają głównie emeryci po 65-75 lat, myślisz że jak nagle zaczną pustoszeć bloki, to ceny dalej będą rosnąć?
  • Odpowiedz