Wpis z mikrobloga

Część mireczki proszę o radę. Kupiłem opony do motocykla na allegro 2017 rocznik. Po założeniu (ASO honda) okazało się że przednie koło bije i kierownica podskakuje. Pojechałem na reklamacje bo myślałem że źle wyważona. Opona została zdjeta i założona ponownie i nadal sytuacja ta sama. Im większe ciśnienie tym bardziej było czuć bicie. Zgłosiłem reklamacje z tytułu rękojmi do sklepu i niedawno otrzymałem odpowiedz od sklepu że ich dostawcą wysłał do pirelli polska i nie stwierdzili wady. Ja do sklepu napisałem z pytaniem jak była badana opona i jakie wyszły rezultaty. Sklep odpisał że ich dostawca nie ma takich informacji. Sam sklep co by nie mówić zachowuje się okej. Ale mam wrażenie że nie chcą (sklep, dostawca albo Pirelli) się przyznać bo nie będą mieli jak sprzedać tej opony. Macie pomysł co dalej?
#allegro #prawokonsumenckie #motocykle #zakupy
  • 15
@Gent: nauczyłeś się już jak nie kupować opon motocyklowych ZWŁASZCZA.

opony do moto kupujesz u pewnych sprawdzonych sprzedawców...

sytuacja powiedziałbym niemożliwa / trudna do rozwiązania, sprzedawca powie że masz #!$%@?ą felgę i wyślę Ci wyważenie na swojej feldze.
@Wychwalany: oczywiście, że nigdzie nie odsyłała, bo pirelli w ogóle by tego nie przyjęło bo to stara opona i nie wiadomo jak była składowana :)

dlatego nie kupuje się starych opon motocyklowych opon na allegro, niższa cena nie bierze się z dobrej woli sprzedawcy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Gent co to za opona? miałem taką samą sytuację w hondzie ale kupowałem opony przez salon. Bicie przy ok 60kmh. Reklamacja i po kilku miesiącach zwrot kasy, co ciekawe za jedną z opon zwrócili 90% ze względu na zużycie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gent
Pracuje w branży związanej z felgami i uwierzcie mi że jak przychodzi reklamacja felgi na przykład na niewyważenie i wyjdzie że rzeczywiście że nie jest dobrze to firma wymienia felgę przeprasza i jakoś łagodzi sytuację
Natomiast jak wszystko jest w porządku to nie piszą że jest ok i spadaj tylko wysyłają pełna ekspertyzę wraz z pomiarem wymiarów felgi, kontroli wizualnej, kontroli RTG zdjęcia i pomiaru wyważenia. Dlaczego ? No bo jak