Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Drodzy Mirki i Mirabelki!
Czy istnieją jakieś sposoby na awaryjne otwieranie auta VW Golf 4? Wczoraj miałem delikatne problemy z zamkiem od strony kierowcy, ponieważ jak otwierałem auto, to wszystkie szyby opuszczały w dół. Później niestety jak uporałem się z problemem, więc zamknąłem auto i wieczorem jak chciałem pojechać na miasto to szlag trafił i w ogóle zamek nie chce złapać, tylko kręci się 360 stopni w prawo i w lewo. Najgorsze, że auto jest zamknięte (wszystkie rygle są schowane). Większym problemem jest, że zamek od strony kierowcy nigdy nie był używany i nawet klucz do połowy nie chce wejść, zaś w bagażniku jest inny wkład (w przeszłości klapa bagażnika była całkowicie wymieniana), więc nie mam żadnej możliwości otwarcia. Chciałbym się dowiedzieć czy istnieją jakieś inne sposoby na otwarcie auta? Poza zamkiem? Mam nadzieję, że obejdzie się bez wybicia przedniej szyby ( ͡° ʖ̯ ͡°) najgorsze jest to, że jestem oddalony o 70 km od miejsca zamieszkania i na całe szczęście nocuję u różowej, więc mam dostęp do garażu, a konkretniej do narzędzi (tzn. śrubokręty, nie śrubokręty i inne narzędzia).
#golf #golf4 #vw #motoryzacja #vwgolf
  • 7
  • Odpowiedz
@carumus1: piszesz że zamek od kierowcy nigdy nie był używany czyli masz pilota do centralki - dlaczego przestał działać? może wymień mu baterię i coś zadziała - chyba że go wykodowałeś jak grzebałeś w tych szybach...

później piszesz że zamek kręci się 360 stopni a jeszcze niżej że kluczyk wchodzi tylko do połowy... ciężko się połapać...

- wezwij ślusarza a później ogarnij te wszystkie wkładki na przyszłość...
- można próbować odgiąć
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bekart: o spróbuję tak, bo właśnie zamek w trakcie kręcenia trochę wystaje na pół centymetra, spróbuję szarpnąć mocniej, tak żeby wyskoczył i wezmę śrubokrętem ;p
  • Odpowiedz
@carumus1: wkładka jest przykręcana śrubą od strony rygla (czyli po otwarciu drzwi) musiałbyś nie mieć wcale śruby żeby udało się wyciągnąć wkładkę - podejrzewam jednak że śruba jest tylko poluzowana

a zamek obraca się zapewne dlatego że ułamały się wąsy przy "wiosełku" częsta przypadłość w vaginach. Jak uda ci się wymontować całą wkładkę to właśnie będziesz mógł otworzyć płaskim śrubokrętem bo wkładka to właśnie taki "konwerter" z kluczyka do śrubokręta :)
crejzus - @carumus1: wkładka jest przykręcana śrubą od strony rygla (czyli po otwarci...

źródło: comment_nUqMIKrOZ60hiJXV5HecfMahTt3GXPjF.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@crejzus: @bekart: udało mi się otworzyć auto, nawet nie wiem jakim cudem, ale najważniejsze, że otworzyłem ( ͡° ͜ʖ ͡°) próbowałem wyciągnąć zamka kombinerką i wyciągnąłem na jakieś 1.5 cm i w tym momencie włożyłem klucza do zamki i o dziwo zamek złapał. Zamawiam na allegro zestaw naprawczy i ogarnę ten temat ^^
  • Odpowiedz