Wpis z mikrobloga

@Im_from_alaska: Ja tam wolę mieć wolne ręce jadąc #!$%@? autobusem/tramwajem gdzie często nie ma się czego złapać. Z plecakiem na plecach nadal zajmuję mniej miejsca niż grubasy. Problemem jest to, że zbiorkom jest tak zapchany, że plecak na plecak robi różnicę.
  • Odpowiedz
@Idontlikewykop: Właśnie przez to równanie do dołu jest tragicznie. Każdy myśli „jest źle, nikt nie ściąga plecaka, to po #!$%@? ja mam ściągać”. I tak się powoli żyje na tej wsi.
Jak ktoś z plecakiem na plecach gwałtownie się odwróci, to dostajesz tym plecakiem w twarz. Grubas jak się odwróci, to niczym cię nie uderzy (o ile tez nie ma plecaka na plecach)
  • Odpowiedz
@Im_from_alaska: Jak już jeżdżę z plecakiem to zwykle w sytuacji, gdy mam ze sobą dużo ciężkich rzeczy. Biorę plecak, żeby tego w rękach nie dźwigać (8h siedzenia w pracy, bolące plecy itd). Jak podróż trwa dłużej niż 15-20 minut, a czystość podłogi nie pozwala na odłożenie go na ziemię to nie widzę innej opcji, niż zostawienie go na plecach.
  • Odpowiedz
@Idontlikewykop: To jest żadne wytłumaczenie. Ja codziennie jeżdżę z plecakiem do pracy, w środku rano zawsze mam książkę, śniadanie często Nintendo, kilka innych gratów. Czasem tez zakupy popołudniu chowam do plecaka i nie mam problemu, żeby w razie potrzeby trzymać plecak w ręku. Po prostu szanuję innych.
  • Odpowiedz
@pawelgk: W tych nowszych tramwajach, z monitorami, leci filmik o kulturze w srodkach komunikacji miejskiej. Jest tam animacja, zeby sciagac plecaki wchodzac do tramwaju.
  • Odpowiedz
@Im_from_alaska Drogi kolego z wielkiego ośrodka typu #warszawa #wroclaw #poznan #krakow (albo studencie który przeprowadził sie tam już 3 lata temu). Może u ciebie nigdy nie było takiej potrzeby, ale jak Ci coś nie pasuje to można zwyczajnie grzecznie poprosić. Jak nie lubisz ludzi możesz też kupić auto. (zaraz polecą argumenty na rzecz komunikacji miejskiej na którą własnie narzekasz xD)
  • Odpowiedz
@Im_from_alaska: To jest wspaniałe, gdy kładziesz plecak na podłodze i ktoś stanie na pasku od plecaka i potem za cholerę nie możesz go podnieść. Pomijając, że jak wyżej wspomniane, jak jest zatłoczony autobus i stoisz w środku, nie masz się jak złapać rurki, to plecak między nogami pogarsza sprawę.
  • Odpowiedz
@Rzyleta: Serio uważasz, że zamiast szanować innych (czyli stosować się do zasad, które poprawiają komfort korzystania z komunikacji) lepiej stać jak słup soli i czekać jak ktoś łaskawie poprosi o zdjęcie plecaka z pleców? Czy to łechta polskie ego, jak ktoś prosi o zrobienie czegoś?
  • Odpowiedz
@Sahkez: to nie jest kwestia podobania się tylko norm społecznych i ich przestrzegania. Można oczywiście robić po swojemu i łazić środkiem, stać po lewej na schodach ruchomych, wleźć do autobusu i stanąć zaraz przy samych drzwiach tylko ze jeśli zacznie tak robić każdy przyjezdny wiesniak to komfort życia spadnie wprost proporcjonalnie do wzrostu poziomu agresji.
A stad już mamy prosta drogę do rękoczynów bo nikt nie jest robotem i nie będzie
  • Odpowiedz