Wpis z mikrobloga

@sorek Inna demografia, tysiace miast, miasteczek i wsi zamiast jednego wielkiego. Inny ustroj polityczny, inna mentalnosc. Rozny stopien rozwoju. Inne dochody panstwa. Singapur pierze hajs polowy swiata. A przyjdzie taki soruś z UK I powie ze no hehe skoro tu zadzialalo to i nas tez zadziala. Paroweczki wolny ryneg ;-----D
  • Odpowiedz
Stonoga miał rację..


@sorek: "wszyscy wytykają mi, że moj pomysl jest glupi i porownuje rzeczy zupełnie innej skali i z innych kontekstów. Czyzbym sie mylił? Nie, to oni musza byc kretynami ktorzy chca dawac sie wykorzystywać!"

-kazdy wyborca Kórwina, ever
  • Odpowiedz
@jacieniemog28: No tak, lepiej żeby masa urzedasów pożerała te pieniądze, szpitale dalej mogły sobie kantowac i pobierać pieniądze z NFZ za operację które się nigdy nie odbyły, zamiast wydawać je na sprzęt medyczny i pensję dla lekarzy. Tfu!
Typowy lewus z mentalnością komunisty
Edit: zapomniałem dodać, że miło się patrzy jak żule zajmują łóżka na sorach
  • Odpowiedz
Miasta, w których w ostatnich 48h (!) zamknięto szpital lub oddział z powodu braku lekarzy

@szyy: A kto rządzi w warszawie?
Szpitale przypomnę podlegają pod samorządy (na ok. 40 prezydentów tylko 4 z PiS). :P

  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szyy: niestety, wydatki na zdrowie mamy jedne z najniższych w UE, za to umieralność na nowotwory najwyższa :) 362 psychiatrów dziecięcych w całym kraju, czas oczekiwania do ortopedy 6 miesięcy, przeładowane SORy, po 60 pacjentów na jedną pielęgniarkę na oddziale, itd..... mirki wybierzcie dobrze 13 października

@Enzo_Molinari: i co, mamy wybrać PO, ktora też chce zamykac szpitale? :)
Nikt nie ma aktualnie recepty na tą zapaść w sluzbie
  • Odpowiedz
@worldmaster: @MartinCh: do głosowania na nikogo nie namawiam, chciałem bardziej zaapelować o niegłosowanie na PiS, wg których w służbie zdrowia wszystko jest w najlepszym porządku, a problemy generuje roszczeniowość lekarzy

ps. chyba Lewica najgłośniej krzyczy że mają sposób na reformę służby zdrowia, ale to chyba tylko pobożne życzenia, a nie jakiś konkretny plan
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Enzo_Molinari: Mimo wszystko bardziej ufam PiSowi ze w koncu cos wykombinuje niz pozostalym partiom.

A zamykanie szpitali nie dziwi mając na uwadze to ze Polska zawsze byla postrzegana jako kraj frontowy wiec szpital mielismy w kazdym powiecie.

Chcialbym zobaczyc jakies miarodajne statystyki jak to wyglada w innych krajach naszego regionu.
  • Odpowiedz
@Enzo_Molinari: rozumiem, że 4 lata temu było zajebiście i nagle się #!$%@?ło jak PIS doszedł do władzy? xD Możesz powiedzieć kogo mam wybrać? Za czyich rządów stan służby zdrowia się poprawiał? PO zamknęło w #!$%@? szpitali, a te które nie zostały zamknięte były zadłużone na wielokrotności budżetu i miały zostać zamknięte lub sprzedane. Pensje personelu były niższe niż obecnie. Powtarzam, kogo mam wybrać, żeby było lepiej?
  • Odpowiedz
@jacieniemog28: bo jakbyś chciała, to byś zauważyła, że urzędnicy, to marnotrawstwo publicznych pieniędzy, ale klapki mocno. Szpitale spokojnie by sobie poradziły bez ich pracy, tym bardziej że masz w szpitalach burdel i nikt nie chce już w nich pracować.
  • Odpowiedz