Wpis z mikrobloga

"W tym celu zdecydowano się wprowadzić system obowiązkowych kont, na których obywatele muszą odkładać pieniądze na wydatki związane z opieką medyczną."

a po mnie jechali gdy o tym pisałem w kontekście podatków które idą rok rocznie na to konto + 1000zł jednorazowej dopłaty na początku roku od państwa

to nie są duże pieniądze, wiadomo, ale raz na 5 lat wystarczą na wizytę, resztę robi szpital
@jacieniemog28: No tak, lepiej żeby masa urzedasów pożerała te pieniądze, szpitale dalej mogły sobie kantowac i pobierać pieniądze z NFZ za operację które się nigdy nie odbyły, zamiast wydawać je na sprzęt medyczny i pensję dla lekarzy. Tfu!
Typowy lewus z mentalnością komunisty
Edit: zapomniałem dodać, że miło się patrzy jak żule zajmują łóżka na sorach
Miasta, w których w ostatnich 48h (!) zamknięto szpital lub oddział z powodu braku lekarzy

@szyy: A kto rządzi w warszawie?
Szpitale przypomnę podlegają pod samorządy (na ok. 40 prezydentów tylko 4 z PiS). :P

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szyy: niestety, wydatki na zdrowie mamy jedne z najniższych w UE, za to umieralność na nowotwory najwyższa :) 362 psychiatrów dziecięcych w całym kraju, czas oczekiwania do ortopedy 6 miesięcy, przeładowane SORy, po 60 pacjentów na jedną pielęgniarkę na oddziale, itd..... mirki wybierzcie dobrze 13 października

@Enzo_Molinari: i co, mamy wybrać PO, ktora też chce zamykac szpitale? :)
Nikt nie ma aktualnie recepty na tą zapaść w sluzbie zdrowia.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Enzo_Molinari: Mimo wszystko bardziej ufam PiSowi ze w koncu cos wykombinuje niz pozostalym partiom.

A zamykanie szpitali nie dziwi mając na uwadze to ze Polska zawsze byla postrzegana jako kraj frontowy wiec szpital mielismy w kazdym powiecie.

Chcialbym zobaczyc jakies miarodajne statystyki jak to wyglada w innych krajach naszego regionu.