Wpis z mikrobloga

@rzuberbozy: Z dwojga złego wolę burżuazję kapitalistyczną w kapitalizmie, na którą można mieć choć delikatny wpływ przez np. podatki i regulacje, niż burżuazję partyjną w leninizmie, na którą nie mogę mieć żadnego wpływu ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@rzuberbozy: to, że masz fantazje na temat utopijnego świata nie znaczy, że taki świat byłby w stanie powstać. Utopia pozostanie utopią ponieważ czynnik ludzki uniemożliwia jej powstanie. Co prawda komuniści dążą do eliminacji tego czynnika, jednak robią to zbyt dosłownie.
  • Odpowiedz
  • 8
@V3RT3R >Kapitalizm sprzyja słabszym.

Gdy fakty nie pasują do ideologii, tym gorzej dla faktów.

62 najbogatszych ludzi na ziemi posiada tyle samo bogactwa co najbiedniejsza połowa globu. Raport Oxfam wskazuje, że różnice pomiędzy najbogatszymi a najbiedniejszymi cały czas się pogłębiają.

Jeszcze w 2010 roku aby zrównoważyć bogactwo najuboższej części światowej populacji trzeba było zsumować majątki 388 najbogatszych ludzi na ziemi. Dziś wystarczy wziąć pod uwagę 62 bogaczy. Dodatkowo w ubiegłym roku 1%
  • Odpowiedz
  • 7
@rzuberbozy troche bo wczoraj zjadłem dobra pizze z jalapino kupiona za wlasne zarobione pieniądze od malego przedsiebiorcy, który również zarabia na życie, zamiast kraść innym i nazywac to sprawiedliwoscia spoleczna, wiec troche jeszcze mnie piecze, ale góra dwa srania i przestanie
  • Odpowiedz
  • 7
@rzuberbozy bo zgadzam sie wydać na smaczna pizze tyle ile żąda? Przecież to moja wola że u niego kupuje. Nikt mi nie każe tam kupować, ale robi dobrą pizze więc może dyktować cenę i zarabiać. Gdyby robił #!$%@?ą lub za drogą to nikt by u niego nie kupił. To jest prosty mechanizm.

Mogłem też przeciez sam sobie zrobić pizzę ale nie potrafie i nie mam warunkow zrobić tak dobrej. Wiec sytuacja win-win.
  • Odpowiedz
  • 0
@sambarumba

skoro takiś bogaty, że czujesz się lepszy od tych złych kapitalistów to oddaj co masz innym


A potem...

Nikt ci nie broni, a od pieniędzy innych się #!$%@?.


Tylko prawak potrafi się samozaorac pisząc 2 zdania
  • Odpowiedz