Wpis z mikrobloga

Hej Mirki i Mirabelki. W końcu udało mi się wrócić do treningów na #silownia po dość długiej przerwie. Pora więc na powrót do trzymania michy. W tym temacie się trochę zmieniło, dlatego też potrzebna mi pomoc. Nie mam zielonego pojęcia jak ułożyć dietę bez mięsa. Moje pytania skierowane są głównie do osób z pod tagów #mikrokoksy i #wegetarianizm . Do tego robię małe #rozdajo , szczegóły na końcu postu.

Przejdźmy więc do konkretów:
1. Jak łączycie produkty aby uzyskać pełen profil aminokwasów w posiłku? Posiadacie jakąś listę połączeń? To by najbardziej ułatwiło układanie diety.
2. Podeślijcie pomysły na szybkie do zrobienia posiłki wraz z makrami.
3. Posiłki które długo się robi też mogą być, w końcu nie mam zamiaru gotować codziennie :)

Co do #rozdajo:
Z osób plusujących ten wpis wybiorę za pomocą #mirkorandom (jak tylko ogarnę jak to działa) jedną osobę która otrzyma wybraną przez siebie kartę podarunkową za 30 zł.
Losowanie we wtorek koło południa.
Z osób które najbardziej mi pomogą i wg. mojej subiektywnej oceny napiszą najlepsze odpowiedzi na moje pytania wybiorę jedną, która dostanie dowolną kartę podarunkową za 50 zł.
UWAGA: Jeśli pomocnych osób będzie więcej i ciężko będzie mi zdecydować, nie wykluczam rozszerzenia puli nagród.

Liczę na waszą pomoc mireczki.
  • 15
@Huciok: na wegetarianizmie praktycznie nie ma problemu, nie ma opcji, żeby zabrakło białka, musiałbyś żywić się czipsami i colą. To weganie mają niedobory. Pamiętaj o podstawowych suplementach - jod, selen, b12, oczywiście kreatyna, może omega 3 w formie aktywnej (EPA i DHA), ale to już nie będzie "czysty" wegetarianizm.

Po prostu jedz co lubisz, unikaj cukru.
@Duzy_Dziki_Zwierz: jakąś tam wiedzę o żywieniu posiadam. Po prostu dieta nie oparta o mięso to dla mnie nowość. Chodzi mi głównie o łączenie poroduktow w celu uzyskania pełnego profilu aminokwasow. Bo jedynym warzywem które posiada pełen profil jest soja. No i liczyłem na jakieś fajne, sprawdzone przepisy, ale jakoś nie poszło.