Wpis z mikrobloga

Mirki, mam problem natury formalnej. Mam uczennicę w klasie, która jest dłuższy czas nieobecna w szkole. Mam potwierdzoną informację, że dziewczyna wyjechała z rodzicami za granicę na dwa tygodnie (wyjazd z biura podróży). Zgłosili mi wcześniej, że do takiej nieobecności dojdzie i powiedzieli, że po powrocie usprawiedliwią jej nieobecności. Problem dotyczy tego, że dyrekcja naciska na mnie żeby nie usprawiedliwiać tych godzin, ponieważ mam to potraktować jako wagary. Czy mogą tak faktycznie zrobić, czy jeśli rodzice usprawiedliwią to mogę to przyjąć i usprawiedliwić? Pytam, bo dotyczy to dziewczyny w szkole podstawowej i decyzję o wyjeździe podjęli rodzice a jeśli nie usprawiedliwię jej godzin to będzie miała obniżone zachowanie na koniec roku za nieusprawiedliwione nieobecności.
#szkola #oswiata #nauczyciele #szkolnictwo
  • 20
  • Odpowiedz
  • 16
@yolow71 o to dokładnie chodzi, bo ona nie może wyjechać w ciągu roku. Dlatego pytam, bo nie podoba mi się szpiegowanie uczniów i uważam, że to decyzja rodziców i ewentualny problem nadrobieniem braków.
  • Odpowiedz
@masakraman: szczerze nie rozumiem logiki dyrektorki, wagary są wtedy kiedy rodzice nie wierldza, że dziecka nie ma w szkole. Każdy przypadek w którym rodzic wie co się dzieje z jego dzieckiem podczas gdy powinno być w szkole, powinien być usprawiedliwiony tym bardziej że dziecko w tym czasie jest z rodzicami.
  • Odpowiedz
@masakraman: Zapytaj czy dostaniesz prośbę dyrekcji na piśmie i najlepiej z podaną podstawą prawną to się odczepią ( ͡° ͜ʖ ͡°) A tak serio to statut szkoły powinien to określać.
  • Odpowiedz
@masakraman: Przełożonym lepiej nie podpadać, a ocena z zachowania nie ma na nic przecież wpływu. Swoją droga skąd dyrekcja wie że akurat jednej uczennicy tyle nie będzie ?
  • Odpowiedz
@masakraman: Musisz to sprytnie rozegrać. Możesz wpisać w system nieusprawiedliwione a potem jak dostaniesz papierek z usprawiedliwieniem to usprawiedliwiasz i tyle.
Do dyrekcji mówisz, że donieśli usprawiedliwienie więc nie masz podstaw.
  • Odpowiedz
@masakraman nie bądź stroną tutaj, w budżetówce podkładki i dupochrony to podstawa. Tak jak piszą - albo pisemne polecenie służbowe i jak rodzice robią awanturę to pokazujesz papier od dyrektora, albo usprawiedliwiasz i jak dyrektor robi problem to wyciągasz papier od rodziców. Ciebie to nie dotyczy w żadnym stopniu.
  • Odpowiedz
@bigger: Tak poważne jak napisałem. Nauczyciele wręcz nalegają żeby takiej osobie nie usprawiedliwiać godzin, bo to są po prostu wagary za przyzwoleniem rodziców. Osobiście się z tym nie zgadzam ale jednak tak na to patrzą.
  • Odpowiedz
wagary za przyzwoleniem rodziców


@masakraman: to jest chore, obowiązkiem rodziców będzie jedynie zapewnić nadrobienie braków w materiale u dziecka. Skąd takie myślenie w ogóle. To sobie rodzinka nie może pojechać na wakacje bo jakiś urzedas ma problem xD
  • Odpowiedz
  • 0
@vanguard absolutnie się zgadzam. Może nie wszyscy wiedzą ale nauczyciele mają szkolenia z korzystania z mediów społecznościowych żeby sprawdzać czy uczniowie na pewno są chorzy a nie grają w gry czy nie wrzucają zdjęć do neta z wyjazdu XD jak się odezwałem, że jak dla mnie to wykracza trochę poza nasze uprawnienia i nic nam do tego póki jest usprawiedliwienie to zarówno szkolący jak reszta grona mnie mało nie zjedli.
  • Odpowiedz
@masakraman: dyrektor wydziwia z tymi wagarami, natomiast możesz mu podpowiedzieć, że są paragrafy na rodziców na uniemożliwianie dziecku spełniania obowiązku szkolnego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz