Wpis z mikrobloga

65/100 #100perfum #perfumy

Dziś miał być Givenchy Pi, ale uznałem, że ten klon wart jest opisania.

Cyrus (Yves de Sistelle) Writer (2017, EdT)

Jedne z najpopularniejszych perfum na tagu, klon słynnego Sauvage, którego czuję nawet w drodze na "tron", bo pachną nim już m.in. odświeżacze do butów, szafy i klopa. Wiele osób pytało mnie na PW o ten zapach, dostałem nawet propozycję wysłania flakonu na recenzje, ale myśle, że nawet byle kloszard stojąc trzy godziny pod lidlem wyżebra kwotę, którą trzeba na jego flakon przeznaczyć. Poświęciłem się i wydałem te 5 dyszek, aby móc go dla Was zrecenzować.
Parafrazując klasyka - BOOOGACTWO CZĘŚĆ... żadna skuuuuhwysyny. W piątek rano odebrałem swój flakon z paczkomatu, przez weekend testowałem i doszedłem do wniosku, że chyba nie znam równie dobrego zapachu w takiej kwocie. To zapach dla kogoś, dla kogo nie liczy się przesadny indywidualizm, a chce po prostu dobrze i świeżo pachnieć.
Recenzowałem już Sauvage, więc nie ma sensu się tutaj rozpisywać nad piramidą zapachową. Różnią się niuansami praktycznie niewyczuwalnymi dla niewprawionego nosa. Writer ma jednak inne otwarcie. Porównuję oba zapachy ręka w rękę. Cyrus na początek uderza syntetycznym, jabłkowym akordem, natomiast Sosydż słodką bergamotką z pieprzem. W kolejnych fazach Writer jest bardziej cytrusowy, ale jego podobieństwo do Savage oceniłbym na ok 90%. Oczywiście gorszy blend Writera, wychodząca na niektórych przeszywająca nozdrza lawenda stawiają go w nieco gorszym świetle niż Sauvage, jednak jeszcze raz rzucam okiem na cenę i szybko przestaje mi to przeszkadzać.

Opisałem go bardzo ogólnie, bo to klon Sauvage i o jego protoplaście już robiłem wpis pod linkiem:
https://www.wykop.pl/wpis/43357877/55-100-100perfum-perfumy-dior-sauvage-2015-edt-wie/

Trochę chaotycznie go opisałem, ale mam nadzieję, że wiecie o co chodzi.
Pokrótce - Jest to chyba najlepszy zapach, który znam w tej cenie. Jeżeli nie przejdzie reformulacji, możecie brać go w ciemno.

PS. Flakon to takie wprost chamskie nawiązanie do Sosydża ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Typ: aromatic fougere
Zapach:7/10
Trwałość:8/10
Projekcja:7/10
Oryginalność:0/10
Popularność:10/10
Komplementy:9/10
Podobne zapachy: to klon Dior Sauvage
Cena: 50 zł za 100 ml

tl;dr

KaraczenMasta - 65/100 #100perfum #perfumy

Dziś miał być Givenchy Pi, ale uznałem,...

źródło: comment_B9cnSLgRl3SJlo6qd0KTMZGu29hYYdqr.jpg

Pobierz
  • 34
  • Odpowiedz
ZAPOMNIAŁEM O NAJWAŻNIEJSZYM. Ten klon ma lepszą trwałość i projekcję niż oryginał! Siedzi na skórze ok. 7-8h i projektuje dość solidnie na długość ramion. Zostawia też za sobą długi ogon. Lepiej nie przesadzać z aplikacją, bo można udusić ludzi idących za nami. Właśnie dlatego uznałem, że jest wart zakupu i opisania. Weźcie mi to wyplusujcie, żeby wszyscy widzieli jedną z najważniejszych informacji o tym zapachu.
  • Odpowiedz
@Kor-ski: zamawiałem 2 flakony, jeden dla siebie i drugi dla kolegi. W obu parametry były solidne. Problem z nim jest taki, że szybko się do niego przyzwyczaja, ale otoczenie wyczuwa go doskonale. Może po prostu Ty go nie czujesz, ale Twoje otoczenie owszem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Zimnok:
Ja zamówiłem Chessa razem z żelem pod prysznic Ivanhoe i żadnej próbki nie dostałem, a liczyłem na jakąś niespodziankę ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@MisiuMajonez: Tak, były narzekania, wyniki naszego śledztwa są takie, że jest Cyrus Write i Yves de Sistelle Writer - drugi to rebranding i może przy okazji reformulacja? ¯\_(ツ)_/¯ Były narzekania właśnie na wersje YdS Writer.

@Qtavon: Nie wiem na ile to
  • Odpowiedz
@Zimnok: Szukałem ¯\_(ツ)_/¯ Nie było. Ale mówisz o pudełkiu Chessa, czy chodzi Ci o całą paczkę? Pudełko Chessa jeszcze mam, jutro je sprawdzę. Nie pamiętam czy było zafoliowane...
  • Odpowiedz
@KaraczenMasta: a znasz zapach Chairman, też Yves de Sistelle? Jeśli tak, to mógłbyś coś o nim napisać, niekoniecznie recenzję? W Internecie piszą, że to klon Boss Bottled, ale wg mnie to totalnie dwa różne zapachy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Qtavon: nie niuchalem pure havane wiec nie wiem.
Ja tam czuje bardzo mocna wiśnie, tytoń i wanilie, jest słodycz, parametry zdecydowanie ponsdprzecietne wiec świetna opcja za małe pieniądze
  • Odpowiedz