Wpis z mikrobloga

O co tu chodzi? Dlaczego jedna p0lka biegnie ze stadem murzynów? Znaczy się, domyślam się dlaczego, w końcu to p0lka, ale chodzi mi o sprawy stricte sportowe. Bo pierwszy raz widzę taką sztafetę.
  • Odpowiedz
@dami423: Jak wyzej, ladne zmiany, bez przepychanek,l. Po prostu nie wypracowali goście odpowiedniej przewagi na tych pierwszych zmianach. Poza tym, poziom ME a MŚ rozni sie. I tak uwazam, że dobrze poszło.
  • Odpowiedz
@ewakuacja_z_europy: To sztafeta mieszana, biegną 2 kobiety i dwóch mężczyzn w dowolnej kolejności. Trener polskiej kadry zdecydował, że na początku będą biegli mężczyźni, a później kobiety. Dlatego nasza reprezentantka miała taką przewagę na początku. Niestety przewaga wypracowana przez poprzednie zmiany była zbyt mała. Nie wiem czym się emocjonować poza tym, że op ma prawdopodobnie problem z kobietami.
  • Odpowiedz
@DulGukat:

: to jest nic jeszcze zobaczcie sobie damską koszykówkę, a potem szybko przełączcie na męską.

Jak jeszcze byłem głupi to obstawiałem damska piłkę tylko po statystykach i kursie. Tam kurs 1,20 nic nie znaczy, to w ogóle nie jest pewniak. Tak samo to, że oddały 50 strzałów na bramkę nie znaczy, że zaraz padnie gol.
Damski sport drużynowy powinni puszczać na Comedy Central
  • Odpowiedz
@LibertyPrime: Przecież mamy dobrych sztafeciarzy. Na ostatniej zmianie faceci też nie mieli tłoku. Nie bez powodu wszyscy pobiegli inną taktyką. Dochodzi jeszcze fakt, że facet prędzej się zesra niż da wygrać kobiecie więc ostatnia zmiana biegła z ekstra motywacją.
  • Odpowiedz
@stannis: Powinny zarabiać tyle samo co faceci. Ja nie rozumiem dlaczego nagrody dla kobiet są niższe niż dla mężczyzn. Każdy wie, że kobiety są inaczej zbudowane i są w większości dyscyplin słabsze od mężczyzn ale to nie zmienia faktu, że nagrody powinny być takie same.
  • Odpowiedz
@LibertyPrime: Mikst to dla ciebie nowość? Łatwe plusy od wykopowych głupków.

@stannis: Że powinny dostawać tyle samo od federacji narodowych. Kobieca reprezentacja USA przez ostatnie 3 lata wygenerowała większe dochody, niż ich kulawa reprezentacja mężczyzn, bo dominują wśród kobiet.

W Anglii wypłata za reprezentowanie kraju jest śmiesznie niska, idzie z budżetu krajowego (tak jak u nas PZPN bierze pieniądze z budżetu), a piłkarze oddają to na cele charytatywne.
  • Odpowiedz
@stannis: Tu nawet nie chodzi o poziom co ilość pieniędzy które generują konkretne rozgrywki. Nikt nie ogląda kobiecego footballu to też zawodniczki siłą rzeczy muszą mniej zarabiać. Ekonomii nie pokonasz choć jak wiadomo zawsze znajdzie się kilku, którzy "rozumieją" jak działa socjalizm i starają się pokazać jak wyjdzie w ich wykonaniu.
  • Odpowiedz