Wpis z mikrobloga

Ponieważ nasi wykopkowi ateiści i antyklerykałowie są historycznie uzdolnieni inaczej, rozpoczynamy serię edukacyjną #ateizmlekkouposledzony Dzisiaj zajmiemy się tym cudem.

Hitler nie chodził do Kościoła, jedyna zarejestrowana msza na której był, to ta przy śmierci Piłsudskiego, co zrobił z szacunku a nie swojej wiary – Poręczył Karol Grunberg Adolf Hitler

To zdjęcie zostało zrobione przez Heinricha Hoffmanna, który wyjaśnia, żę Fuher nie był na mszy, a jedynie zwiedzał architekturę i malarstwo:

Hitler bardzo lubił odwiedzać kościoły i choć interesował się w nich przede wszystkim architekturą, rzeźbą i malarstwem, zawsze ściśle przestrzegał zasad właściwego zachowania się w świątyni. Ponieważ obaj interesowaliśmy się sztuką, odwiedziliśmy wiele kościołów oraz instytucji religijnych w okresie naszej znajomości. Między innymi zwiedziliśmy kościół garnizonowy marynarki wojennej w Wilhelmshaven.
Gdy wychodziliśmy z kościoła, zrobiłem Hitlerowi zdjęcie. Powoli schodził schodami, a gdy złoty krzyż nad głównymi drzwiami znalazł się dokładnie nad jego głową, nacisnąłem spust migawki. Z mojego punktu widzenia było to interesujące i oryginalne ujęcie. Ale kościelni przeciwnicy Partii byli innego zdania. Gdy zdjęcie ukazało się w mojej książce Hitler wie ihn keiner kennt (Hitler, jakiego nikt nie zna), oskarżono mnie o to, że usiłuję go przedstawić jako człowieka pobożnego. Nawet Hess zażądał usunięcia zdjęcia, ale przedłożyłem całą sprawę samemu Hitlerowi do decyzji.

Heinricha Hoffmanna, Mój przyjaciel Hitler, s 155

Co warto dodać, według współpracowników Hitlera, Adolf był ateistą:

We are Christians; without Christianity Europe is lost. Hitler is an atheist.
—Otto Strasser

He [Hitler] was to all intents and purposes an atheist by the time.

—Ernst Hanfstaengl

#ateizm #gimboateizm #ciekawostkihistoryczne #ocieplaniewizerunkuadolfahitlera #bekazkatoli #4konserwy
P.....5 - Ponieważ nasi wykopkowi ateiści i antyklerykałowie są historycznie uzdolnie...

źródło: comment_NXl1XRUFjQ3laEzoK56dGFMoB6pZdE0d.jpg

Pobierz
  • 34
To, że takie bzdury promują ateiści jak Dawkins, Hitchens czy Harris oraz wykop. Poza tym ateista może być anty-teistą, zresztą na wykopie najczęściej nim jest.
@Pol12345: Hitler był członkiem kościoła katolickiego i nigdy go nie ekskomunikowano. Realizował odwieczną tradycję chrześcijańskich pogromów żydowskich - choć na większą skalę niż zwykle.
Czy był ateistą trudno powiedzieć, ale i ateizm nie jest wyznacznikiem czyjejś moralności, a jedynie poglądem w jednej kwestii. Hitler z pewnością nie był świeckim humanistą, a więc kimś komu są bliskie dzisiejsze wzorce etyczne.
@PDCCH: Z tego co wiem, to zdeklarowanymi ateistami byli Bormann, Goebbels i Rosenberg [choć sympatyzował z okultyzmem], wszyscy chcieli zniszczyć chrześcijaństwo i zastąpić je NS, które będzie sprawowało rządy zgodnie z prawami natury - czytaj eksterminacja chorych, złych ras itp.
@Pol12345:

z ostał ekskomunikowany w około 1930 roku, gdy KK zakazał katolikom należeć do partii nazistowskiej

To nieprawda.

Pogromy Żydowskie się zdarzały, ale papieże i biskupi je potępiali - patrz I krucjata

To mocno wybiórcza prawda. Wielu papieży i ojców kościoła było wściekle antysemickich.

Hitler uważał się za ewolucjonistę, który niszczy geny "nieprzydatne" dla jego rasy

I dlatego jego wykoślawione rozumienie biologii, które miało usprawiedliwiać mordy jest czymś godnym potępienia. Nie
@movsd:1 Prawda, była o tym mowa w Pius XII wobec Hitlera

2 Niechęć do Żydów nie równa się chęć pogromów, nawet bardzo antysemity papieże sprzeciwiali się prześladowaniu Żydów czy nawracaniu ich siłą

3 Hitler sam przyznał, że to przede wszystkim religia, Kościoły chcą utrzymać przy życiu istoty bezwartościowe

@jan_zwyklak Oczywiście, wszystko co wam nie pasuje jest religią, ja się nie dziwię, że zachodni ateiści przez większość czasu wychwalali Stalina, przecież macie
@movsd: Przwedoniczący Cytat: Niemiecka konferencja biskupów obradująca w Fuldze w sierpniu 1932 roku uchwaliła jednorodne dyrektywy regulujące relacje Kościoła wobec narodowego socjalizmu (...) Przynależność do partii uznano za niedozwoloną. Zaś katolicy, którzy działali wbrew temu zakazowi byli od tej pory (...) ekskomunikowani.

Michael Hesemann, Pius XII wobec Hitlera, s. 99 - Przyznaje pomyliłem rok 1930 z 1932 ¯\_(ツ)_/¯

PS Pamiętaj że eugenika była wtedy powszechnie szanowaną "nauką".
wprowadzał w życie eugeniczne teorie naukowe. Nie była to religia


@Pol12345: Każda religia/kult zaczyna od jakiś teorii czy hipotez. A to, że ludzie ślepo w nie wierząc, zabijali i ginęli, utwierdza je w tym statusie. Hitler i jego team byli wybitnymi manipulantami. I właśnie tego powinniśmy się obawiać. Manipulacji i kłamstwa. A te możemy spotkać w każdej religii. Ateizm sam w sobie niczego nie implikuje w przeciwieństwie do religii, która jest
@jan_zwyklak: Ateizm może być podstawą dla ideologii - patrz Komunizm, czy słowa Marksa "Komunizm zaczyna się od ateizmu". I w imię ateizmu można dokonać zbrodni - patrz ludobójstwo Czamów przez czerwonych khmerów. Traktujecie ateizm jak jakieś złote jajeczko w imię którego nic nei można zrobić.
@Pol12345: Ok, był ekskomunikowany bez wymienienia z imienia i nazwiska. Niezbyt to przekonujące, ale ok ¯\_(ツ)_/¯

Traktujecie ateizm jak jakieś złote jajeczko w imię którego nic nei można zrobić.

W imię ateizmu nikt nie dokonuje mordów. Zbrodnie te odbywają się z chęci usunięcia myślących inaczej, a więc z nietolerancji.
Porównaj to że zbrodniami czynionymi z inspiracji katolickiego boga - były czynione, ponieważ on (bóg) wprost kazał zamordować np: tę a nie
Ateizm może być podstawą dla ideologii - patrz Komunizm, czy słowa Marksa "Komunizm zaczyna się od ateizmu"


@Pol12345: może i komunizm zaczyna się od ateizmu dla Marksa, ale na pewno ateizm nie zaczyna się od komunizmu. To, że jakiś ojciec jakiejś złej ideologii wcielił w zbiór swoich wartości ateizm, nie znaczy, że sam ateizm jest zły i zawsze musi tak być. Hitler posługiwał się religią do osiągnięcia swoich celów. Czy to
@Pol12345: Podejście kościoła nie było czymś zerojedynkowym. Z jednej strony niby potępiano prześladowanie Żydów co do zasady, że no weźmy nie mordujmy, z drugiej strony ustanawiano niesprzyjające prawo, zachęcano władców do wypędzania Żydów z kolejnych królestw i tolerowano takich psychopatów jak święty Jan Kapistran, który lubił w miastach, w których się pojawiał, oskarżać Żydów o kradzież i profanowanie hostii.