Wpis z mikrobloga

Ponieważ nasi wykopkowi ateiści i antyklerykałowie są historycznie uzdolnieni inaczej, rozpoczynamy serię edukacyjną #ateizmlekkouposledzony Dzisiaj zajmiemy się tym cudem.

Hitler nie chodził do Kościoła, jedyna zarejestrowana msza na której był, to ta przy śmierci Piłsudskiego, co zrobił z szacunku a nie swojej wiary – Poręczył Karol Grunberg Adolf Hitler

To zdjęcie zostało zrobione przez Heinricha Hoffmanna, który wyjaśnia, żę Fuher nie był na mszy, a jedynie zwiedzał architekturę i malarstwo:

Hitler bardzo lubił odwiedzać kościoły i choć interesował się w nich przede wszystkim architekturą, rzeźbą i malarstwem, zawsze ściśle przestrzegał zasad właściwego zachowania się w świątyni. Ponieważ obaj interesowaliśmy się sztuką, odwiedziliśmy wiele kościołów oraz instytucji religijnych w okresie naszej znajomości. Między innymi zwiedziliśmy kościół garnizonowy marynarki wojennej w Wilhelmshaven.
Gdy wychodziliśmy z kościoła, zrobiłem Hitlerowi zdjęcie. Powoli schodził schodami, a gdy złoty krzyż nad głównymi drzwiami znalazł się dokładnie nad jego głową, nacisnąłem spust migawki. Z mojego punktu widzenia było to interesujące i oryginalne ujęcie. Ale kościelni przeciwnicy Partii byli innego zdania. Gdy zdjęcie ukazało się w mojej książce Hitler wie ihn keiner kennt (Hitler, jakiego nikt nie zna), oskarżono mnie o to, że usiłuję go przedstawić jako człowieka pobożnego. Nawet Hess zażądał usunięcia zdjęcia, ale przedłożyłem całą sprawę samemu Hitlerowi do decyzji.

Heinricha Hoffmanna, Mój przyjaciel Hitler, s 155

Co warto dodać, według współpracowników Hitlera, Adolf był ateistą:

We are Christians; without Christianity Europe is lost. Hitler is an atheist.
—Otto Strasser

He [Hitler] was to all intents and purposes an atheist by the time.

—Ernst Hanfstaengl

#ateizm #gimboateizm #ciekawostkihistoryczne #ocieplaniewizerunkuadolfahitlera #bekazkatoli #4konserwy
P.....5 - Ponieważ nasi wykopkowi ateiści i antyklerykałowie są historycznie uzdolnie...

źródło: comment_NXl1XRUFjQ3laEzoK56dGFMoB6pZdE0d.jpg

Pobierz
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Pol12345:

1 Chciał odejść z Kościoła zaraz po wojnie, z ostał ekskomunikowany w około 1930 roku, gdy KK zakazał katolikom należeć do partii nazistowskiej
  • Odpowiedz
@Pol12345:

Oczywiście, wszystko co wam nie pasuje jest religią


Oczywiście kłamiesz. Jak pisać do rymu z bzdurą którą palnąłeś to prędzej można napisać: wszystko co wam nie pasuje jest chorą ideologią, a religia, komunizm i faszyzm do nich
  • Odpowiedz
@wrrior

Za to Kościół chodził do Hitlera


Tak fajne zdjęcie, ale co z tego jeśli wyrywa się je z kontekstu.
Ma tym zdjęciu widzimy byłego biskupa luterańskiego (chyba nie jestem pewien) który razem z innymi protestantami chciał stworzyć jeden chrześcijański ogólnoniemiecki kościół
  • Odpowiedz