Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Wiecie kto jest dla mnie kwintesencją #przegryw ?
Większość pracowników korporacji.
Pracowałem jakiś czas w typowej korporacji i wiem jaki jest ich obraz. Zazwyczaj są to osoby z kompleksami, którzy żyją jak niewolnicy, mają kredyty, nieszczęśliwe życie rodzinne, żyją od poniedziałku do piątku, cieszą się jak jest w firmie owocowy wtorek albo alkoholowy (wino) piątek.
Byłem w biurze z takim Wojtkiem. Wojtek miał 40 lat, kredyt, żonę, dziecko w drodze oraz umierającego na raka ojca. Wojtka szefem był taki Błażej (wredny koleś) który miał 30 lat. Nastał dzień w którym Wojtek musiał jechać do ojca do szpitala i wiecie jak żałośnie to wyglądało jak Wojtek błagał swojego młodszego szefa o dwa dni wolnego? Potulnym głosem go prosił, przekonywał, a wręcz błagał o te wolne. Zamiast jebnąć zwolnienie to ten sie poniżał. Zero godności. Te korporacje to żywe uprawy niewolników, którzy nie wiedzą co to godność, swoboda, wolność, ludzka wartość.
Spędzie przed tym komputerem całe życie, nastanie emeryturka, akurat uda mu się spłacić kredycik za mieszkanie i koniec. Zastąpią go nowym korpo-szczurem. Nie wiem czy pieniądze są tego warte.
A wy? Sprzedajecie swoją godność? Woloność (tj. 8 godzin pracy w firmie to każdy sprzedaje), ale czy sprzedajecie też swoją godność?
#korpo #korporacja #korposzczur #praca

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Nie siedź w domu w ferie i w wakacje
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Wiecie kto jest dla mnie kwintesenc...

źródło: comment_YYUNRUK7dcNhyuuPgAX41rj9aZlgGrv1.jpg

Pobierz
  • 11
@AnonimoweMirkoWyznania: b. duże uproszczenia. Przede wszystkim masa ludzi myli duże przedsiębiorstwa z korporacjami, zobaczą biuro z open-spacem i już pada 'korpo'. Korporacje to przede wszystkim kultura korporacyjna, a wiele przedsiębiorstw w Polsce to jej absolutne zaprzeczenie, mimo fałszywych zewnętrznych znamion korporacyjności.
Co do samych ludzi to nawet we właściwych korporacjach ludzie w różnych działach mają przeróżną pozycję i warunki pracy. Co innego pracownik IT, a co innego HR. Ogólnie gdzie byś
@AnonimoweMirkoWyznania:

Biuro rachunkowe, miasto powiatowe 30 km od miasta 0.5-1mln mieszkancow - 2300 netto, 5 lat doswiadczenia, kursy w stow. ksieogwych - poziom m.in III, studia dzienne.

Korporacja, dzial sprawozdawczosci finansowej i konsolidacji, miasto 0.5-1mln mieszkancow - 7000 netto, 27 dni wolnego w roku (1 dzien ekstra od firmy), ubezpieczenie zdrowotne z ubezpieczeniem dentystycznym, miejsce parkingowe, co miesiac 60 zl na bilety do kina / zakupy w empiku, multisport, na wielkanoc
którzy żyją jak niewolnicy


@AnonimoweMirkoWyznania: ja na przykład pracuję zdalnie kiedykolwiek potrzebuję, w jakichkolwiek godzinach zechcę(jedyny warunek to żebym raz w tygodniu sie pojawił w biurze na ceremoniach scrumowych)

mają kredyty


nie mam, nie potrzebuję, zarabiam na tyle dobrze że kupuję za gotówkę

nieszczęśliwe życie rodzinne


nie mam rodziny, nigdy nie miałem rodziny, i jako przegryw nigdy nie będę miał rodziny. Dla chada to, nie dla anonka.

Wojtek błagał swojego młodszego
Pracuję w korpiu, dość dużym. Zgadzam się z tobą w 100%. Korpo to miernoty i zupełny brak szacunku do drugiego człowieka. Raz pamiętam jak jeden pedał zwrócił mi uwagę, że przeklinam przy biurku i że tak nie wypada. Olałem go i przeklinam jeszcze wiecej przy jego obecności. Raz mi powiedział, że prosi mnie poraz kolejny żebym przestał przeklinać, na co ja mu: bo co? i tak mnie nie zwolnią (mam dość wyszukane