Wpis z mikrobloga

Po poleceniu przedniej lampki rockbrosa z ali (thx @mmichal ) postanowiłem wypróbować czy to co warte. Najwyżej byłbym 60zł w plecy.
Zamontowałem wszystkie lampki jakie przez lata się uzbierały i powiem, że w tym budżecie naprawdę fajnie to świeci.
Ile wytrzyma nie wiem, nie jeździłem dłużej. Uchwyt wydaje się w miarę solidny. Nie jest to cateye, ale przy poziomie
śmieciowym convoya to wręcz luksus.

Może się komuś przyda mini porównanie https://imgur.com/a/viLYV4V
Modele lampek w opisie w linku. Fotki oczywiście w manualu 1/30 f2.8 iso6400

#rower #szosa #gravel
  • 49
@Cyfranek: ten rockbros ma tryb migania: 2 krótkie, 3 długie, 2 krótkie, powtórka lub cykliczne miganie krótkimi błyskami. z innych przednich to tryb dzienny ma fajny cateye = tryb ciągły low + błyski co 1 sekunde.
convoy że zmodowany ma kilka strobo i fajny migacz na tryb dzienny. knog to pozycyjna lampka i na dzienną ma odpowiednie tryby, ale wieczorem jak widać na fotkach, nie wiele widać :D
@Cyfranek: Z tej samej potrzeby wziąłem własnie pozycyjną na okres kiedy powrót z pracy nie oznacza jazdy w ciemnościach. Mała, tryb migania dzienny, ładowanie usb, łatwy montaż/demontaż.

@kiciek: dobrze tylko znaleźć odpowiednie forum, bo mogą mieć rację. Ja tak oduczyłem się ładowania najmocniejszych lampek jakie istnieją (stąd był convoy 1000lm) bo to oślepia i wkurza innych. Teraz tylko na przód coś z odcięciem.
@Cyfranek: gacirona szukaj na alie. z takich pozycyjnych co jestem zadowolony, to mam #!$%@?ę lezyne zecto drive (jak kupowałem, to nie wiedziałem, że to #!$%@?:)).
w trybie stałym i słabszym działa jakieś 7 godzin. W migającym chyba nie testowałem, ale pewnie ze 2 razy dłużej przynajmniej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@trace_error: Mam Rapid X2 na tył, ale wkurza mnie ta funkcja, że działa jak światło stopu przy hamowaniu. Przez to bateria krótko trzyma i zawiodła mnie w maju na TdS ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Mortal84: No to nie masz Rapid X2, tylko Rapid X2 Kinetic :P Też na początku taką kupiłem, strasznie wkurzała ta opcja, zwłaszcza że założona na tylne widły nie ogarniała dobrze tego hamowania i świeciła stopem zbyt często. Ale udało się zamienić za dopłatą na X3 i jest idealna, od 2 lat świeci non stop podczas jazdy, mocne światło, bateria długo trzyma, na widełkach nie zajmuje miejsca na sztycy (
Tak mi się spodobał ten Rapid, że właśnie kupiłem ją też na przód. Cena wygórowana, ale chciałem właśnie coś montowane na widły tak jak z tyłu, jak będzie tak bezawaryjna cały rok jak poprzednia, to przyda się podczas szarówy i pochmurne dni, jako dzienny zamiennik latarki po zmroku.
gacirona szukaj na alie


@brachistochrona wziąłem pierwszy link z brzegu i różnica tylko 7zl mając Smarta na allegro ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Znasz jakieś inne lampki, które aktywuja się przez ruch i włączają po zaprzestaniu?

@kendi: o widzisz, a moja jeszcze nie dotarła. Nie działa mi tracking, więc nie wiem co się dzieje. Jak możesz to zrób fotki obu.

Znasz jakieś inne lampki, które aktywuja się przez ruch i włączają po zaprzestaniu?


@kendi: na tył trochę było na alie. Zazwyczaj chińczyk pisze że to induction light. Konkretnych modeli nie kojarzę.
@trace_error dla mnie tak, mocna dioda cob. Włącza i wyłącza się automatycznie. Cała zeszła zimę przejezdzilem na włączonej w trybie auto, ładowanie co około 5dni. Jestem kurierem, więc tego typu lampka jest najlepsza.
@dowhile: mactronic red line, polecam. Ładowana po usb, dosyć szybko. W błysku świeci długo i mocno. Jedynie co może wkurzać to brak jakiegoś rzadszego trybu bo częstotliwość migania ma dużą nawet na najsłabszym trybie. Jak jedziesz sam to może tak nie wkurzać, ale w grupie to radzę zmienić kąt lampki bo daje nieźle po oczach.
@kendi: dzisiaj przyszła ta moja lampka. Już wiem, dlaczego jest sporo tańsza od xlite. nie ma opcji przełączania z trybu auto na manual:)
przez to ciężko będzie przetestować ile ona tak na prawdę działa. no ale pewnie sprawdzę tryb słabszy migający w warunkach domowych