Wpis z mikrobloga

Hej #akwarystyka chciałem sobie w domu postawić akwarium. Marzyło mi się morskie, ale widzę, że z tymi morskimi akwariami to jak z weselem, tzn. kwiaty zwykłe - 10zł, weselne - 100 zł. Bez doświadczenia wydam fortunę i to nie wyjdzie pewnie. Bawiłem się w rośliny owadożerne, terrarystykę, co do akwarystyki miałem tylko krewetki w kostkach.

Potwierdźcie proszę czy mam rację z tym morskim, że nie ma sensu na tym etapie.

Postawić chcę coś ponad 300l i tu pojawia się pytanie - czy jest sens brać cały zestaw, typu aquael 150?

Jest niemożliwie drogi, ALE - jest estetyczny, co pozwoli mi uniknąć marudzenia różowego plus na pewno wygodnie się to użytkuje.

Jest jakaś dobra alternatywa? Osobno akwarium i osobno szafka i wyjdzie dużo taniej? Ze 3-4k chciałbym wydać na całość, a tutaj 3k wyjdzie sam zestaw na 400l (trochę dużo).

Co radzicie? Jak się do tego zabrać?
  • 15
@damiano_polishiano: no to jest rozsądne podejście, tylko właśnie boję się, że estetyka ucierpi i się będę użerał z różowym. Dla siebie to chętniej bym kupił 10 kostek 30l (lubiłem hodować krewetki) i regał.

Jak już mam się ograniczyć do jednego zbiornika i estetycznego (jest to rozsądny kompromis, biorąc pod uwagę, że mam tendencję do przesadzania jak się czymś zajmę), to sobie sprawię coś dużego.

Czy dobrze podejść tak, żeby najpierw szukać
@Jarczur: mniejszy niż chciałeś, ale też dużo tańszy ;)
Albo ustal jaki wymiar chcesz na 100%, weź różową do meblowych, niech wybierze szafkę o takiej powierzchni, wtedy nie będzie mogła mówić, że brzydko wygląda :P
Tylko musiałaby być wzmocniona przez środek i też na plecach. A potem znajdziesz akwa pod ten wymiar i też będzie OK.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jarczur: i za 1k ogarniesz resztę? Filtracja, oświetlenie, wszystko do środka, ryby, chemia... Nie ma najmniejszych szans. Szkło szukaj używke, celuj w opti white - robi różnicę, pod szkło szafkę na zamówienie aby pasowała do reszty pokoju, wtedy możesz zrobić np zdejmowane boki, podwójny blat. Lepiej dołożyć i kupić dwa kubły - też można polować na używke, oświetlenie to zależy co chcesz trzymać, ale i tak też można spokojnie samemu sklecić
@Taurus85 nie dam nie dam, dlatego muszę szukać taniej


Popatrzę na używki zestawów bo to będzie proste a może być sporo tańsze - vide ten zestaw co wkleiłem powyżej, pojadę go obejrzeć.
@Jarczur: nie wiem co jest takiego w inneskach, ale przyciągają wzrok jak cholera. Szacun, bo w takim litrażu będzie mega fajna ławica, a większość ludzi jednak do większych litraży bierze stosunkowo większe ryby. Jak chcesz krewetek to może dopełnij amankami - nie będzie młodych, ale też innesy ich nie dotkną