Wpis z mikrobloga

@Marek1991: nie wiem czy jest sens ci to tłumaczyć drugi raz, bo i tak wszyscy wiemy, że żyjesz we własnym świecie, ale trudno, niech stracę.

A Biblia została sfabrykowana? A zapiski historyków?


@Marek1991: powtórzę po koledze wyżej: co to znaczy sfabrykowana? I jeśli nawet zapisy w niej są oryginalne, w sensie napisane przez kogoś parę tysięcy laty temu, to co z tego wynika? Ja mam w domu całą
  • Odpowiedz
przecież on nie podał żadnych argumentów


@Marek1991: Żeby przejść do jakiejkolwiek dyskusji i zacząć się wymieniać argumentami, trzeba ustalić jakieś aksjomaty, jakiś punkt wyjścia - wspólny język, żeby to wszystko miało sens. Tutaj okazało się to bezcelowe, bo zadałeś pytanie o Biblię, a okazuje się, że nawet nie wiesz, czym ona jest. Co więcej, na zupełnie podstawowe i łatwe do sprawdzenia informacje reagujesz jakimś niezrozumiałym bełkotem o naukowcach i trzech
  • Odpowiedz
Nowy jest już bardziej spójny, bo opowiada z grubsza jedną historię i jest bardziej nowoczesny w formie, ale też myślę z znawcy znaleźliby wiele nieścisłości.


@BratJuzew: Oczywiście, że by znaleźli. Same ewangelie są ze sobą sprzeczne.

@Marek1991: a ty jaki podałeś argument? bo jakoś chyba nie zauważyłem...


@henk: Nie podał żadnego, na mój argument że są dwa sprzeczne opisy stworzenia człowieka nie odpowiedział.
  • Odpowiedz
@hehenuanek: @henk: ale na nie sugerowałem, że podałem argumenty. Chociaż podałem bo gdyby biblia była tym samym czym komiksy o Spidermanie to by jej od tak dawna nie badali itd itp
Poza tym zasugerowałem, że wykopki są mądrzejsi od historyków i naukowców. Napisałem coś nie tak?
  • Odpowiedz
Chociaż podałem bo gdyby biblia była tym samym czym komiksy o Spidermanie to by jej od tak dawna nie badali itd itp


@Marek1991: xD

"Gdyby ekonomia marksistowska nie dziala, to by jej od tak dawna nie badali itd.
  • Odpowiedz
@Marek1991: No nie wiadomo za bardzo, o jakich naukowcach piszesz i co oni badają, bo masz problem z jasnym wyrażeniem się. Do teraz nikt nie wie, co chcesz przekazać i jakiej tezy bronisz. Że Biblia jest dowodem na istnienie Boga? Czy, że nie została napisana na przestrzeni setek lat, a po kolejnych stuleciach dopiero doprowadzona do jednego kształtu, tylko tak po prostu pojawiła się z nieba? O co Ci chodzi
  • Odpowiedz
@Marek1991: Nie twierdzę, że ma taką samą wartość jak komiksy. Uważam, że w równym stopniu jak komiksy można ją traktować jako dowód na prawdziwość czegokolwiek. To różnica.
  • Odpowiedz