Wpis z mikrobloga

Heh, Mirki, ale jaja co ja odwaliłem :)
Udało mi się dziś kupić grzyby, więc postanowiłem je zasuszyć na bigosy, pierogi itp.
Wracając z zakupów odwiedziłem więc rodzinę, by wypożyczyć od nich suszarkę do jedzenia.
Wiecie, kilka plastikowych poziomów, które ustawia się jeden na drugim, na dole jakiś wiatrak z grzałką i jak wiatrak wieje tym ciepłym powietrzem, to suszy się to, co jest poukładane na tych poziomach.

No więc wpadłem do rodziny, wziąłem pudło z urządzeniem pod pachę i spadam.
Po przyjściu do domu, poskładałem urządzenie, poustawiałem te plastikowe poziomy, pokroiłem grzyby i otworzyłem instrukcję. Tak, wiem, prawdziwy facet instrukcji nie czyta. Ja też raczej nie czytam, ale w przypadku sprzętu z regulacją temperatury, wskazówki producenta są zazwyczaj całkiem trafne.

Ale wiecie jakie są teraz te instrukcje - tekst jest o tym, by uważać przy podłączaniu do kontaktu, by nie zalewać wszystkiego wodą, nie przegryzać kabla do prądu, ale informacje naprawdę pożyteczne są już pokazane obrazkami. Jak dla jaskiniowca.
No i tu miałem problem.

Przy rysunku pieczarki nie zgadzała mi się temperatura - była jakaś za wysoka. Co więcej, był przy nim napisany czas: 30 minut. Zacząłem się drapać w głowę i przypominać sobie, jak suszyłem grzyby w piekarniku. No i było to jakoś inaczej...
Ale najbardziej się zdziwiłem, kiedy zobaczyłem obrazek wlewania do urządzenia wody...


#gotujzwykopem #heheszki #gotujzkreckiem i trochę #pasta
paramyksowiroza - Heh, Mirki, ale jaja co ja odwaliłem :)
Udało mi się dziś kupić gr...

źródło: comment_Vs9dHSKRwj4fANAmZlRxYVnPVKnzXVWm.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@FeC7800: tak na szybko też bym się nie zorientował. Są tacki, pokrywa, coś w podstawce z pokrętłem przypominającego grzałkę i wiatrak więc wszystko się zgadza. Pakuję pod pachę i znikam (σ ͜ʖσ)

ps. nowoczesne parowary mają czujnik minimalnego poziomu wody o ile pamiętam
  • Odpowiedz
@Dibhala: No właśnie. Kiedyś nawet widziałem tę suszarkę w akcji i wydawała się większa i bardziej okrągła. Ale nie skojarzyłem faktów.
Najśmieszniejsze jest to, że obydwa urządzenia dostali ode mnie pod choinkę rok po roku :)
  • Odpowiedz