Wpis z mikrobloga

Do czego mi więcej niż 8GB pamięci ram?

No właśnie. Podajcie mi sens posiadania większej ilości. W czym to zauważę?
Jak czasem widzę sygnaturki typu: intel i5 6600, 16GB ram, nvidia gtx 1060 to aż mnie ciśnie by spytać: nie lepiej sprzedać z tego 8gb i kupić inne lepsze podzespoły? Widziałem też u niektórych 32Gb ram. To już całkiem mnie rozwala (°°)
No, ale pytam bo nie wiem, więc proszę o miłe odpowiedzi ( ͡º ͜ʖ͡º)
#komputery #pcmasterrace
  • 27
@Pawci0o Ja to jak sobie czasami przetwarzam jakieś większe pliki, to pakuje je na ramdisk, żeby nie zajechać swojego ssd, ale jak grasz, to nie wiem w sumie, czy jest aktualnie jakaś kolosalna różnica w wydajności. Chyba że mówimy tu o single chanel i dual chanel, więc jak chcesz sprzedać 8gb ramu i mieć single chanel, to możesz odczuć spadki wydajności.
Przecież do gier 8GB to styka w zupełności.


@Pawci0o: coraz częściej to jest za mało, nawet wyłączenie przeglądarki i innych apek w tle nie pomaga.
Poza tym: edycja zdjęć i filmów, wirtualizacja, więcej niż 10 zakładek w chromie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Pawci0o: Ja spokojnie potrafię użyć 10-12GB, kilka zwyczajnych apek typu przeglądarka (która sama potrafi #!$%@?ć ze 2GB, jak mam kilkadziesiąt kart), steam czy spotify, VisualStudio, emulator androida i nagle nie ma ramu. :D
@Pawci0o: Jeśli robisz na kompie coś więcej niż przeglądanie netu w 3 zakładkach, to 8G może być "na styk". W laptopach mam po 16G i jest "tak akurat", choć przeglądarki potrafią się rozpasać do 12G łącznie, a jak odpalam Photoshopa albo Lightrooma, to bywa że i 32G na blaszaku to za mało. ¯\_(ツ)_/¯
Kolejny komp jaki będę składał będzie miał minimum 64G, chyba że platforma, która nie kosztuje 2k cbl pozwoli