Wpis z mikrobloga

Do czego mi więcej niż 8GB pamięci ram?

No właśnie. Podajcie mi sens posiadania większej ilości. W czym to zauważę?
Jak czasem widzę sygnaturki typu: intel i5 6600, 16GB ram, nvidia gtx 1060 to aż mnie ciśnie by spytać: nie lepiej sprzedać z tego 8gb i kupić inne lepsze podzespoły? Widziałem też u niektórych 32Gb ram. To już całkiem mnie rozwala (°°)
No, ale pytam bo nie wiem, więc proszę o miłe odpowiedzi ( ͡º ͜ʖ͡º)
#komputery #pcmasterrace
  • 27
Do niczego. Ludzie bredzą jakieś głupoty, że dzisiaj "16gb to normalka", a tak naprawdę nie wykorzystują nawet połowy. Jeśli nie otwierasz 40 lub więcej kart w przeglądarce, to tak naprawdę więcej niż 8gb nie jest do niczego potrzebne. Z grami to samo. Różnica kilku fps. Zresztą jest może kilka gier, które na dzień dzisiejszy w ogóle zrobią jakikolwiek użytek z tych 16 gb ram.


Ksde
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pawci0o: Ci co tu piszą, że 8gb do gier przecież styka to się chyba z #!$%@? na łby pozmieniali. 16 to minimum i to nie jest kilka fps.
@Pawci0o: Generalnie są benchmarki i widać, że "już" 8GB zaczęło być bottleneckiem.
Jeśli celujemy w gry AAA z 2018/2019 to 16GB to komfortowe minimum. I mówię tu o samych grach.

Prywatnie myślę o 32GB, bo akurat jestem na fali upgrade PC i w sumie może to byłby future proof? Ale to już wręcz przepych z mojej strony.

Do zastosowań profesjonalnych - jeśli nie wiesz czy potrzebujesz więcej RAMu to znaczy, że