Wpis z mikrobloga

@NapBukaj: Błagam, bo to po prostu głupie i nieracjonalne. Plemienne wierzenia, które czasem do skraju możliwości upośledzają normalne funkcjonowanie. U katoli objawia się to rybkami, a u ekstremalnych żydów tym, że nie korzystają w ogóle z elektryczności. To mnie poraża.
@dungones: Dla Ciebie głupie i nieracjonalne, dla katolika uczące i pozwalające pracować nad swoim wewnętrznym "ja". Te Twoje "plemienne wierzenia" dla kogoś są wartością, za którą warto podążać, dla Ciebie, no własnie, plemienne wierzenia. Dla mnie ateistyczne nie wierzenie też jest nieracjonalne i głupie, a jakoś nie czuję z tego powodu potrzeby obrażać i wyśmiewać.
@lilitch123: Co jest uczące? To, że nie wolno wody wymienić w akwarium bo stanie się coś złego? To jest podejście nierozumowe, oparte o strachu i szczuciu siebie i innych. A wartość za jaką podążają katolicy to najczęściej boże miłosierdzie i żmijowe plucie w Internecie - określiłbym to mianem dwulicowości. Możesz uznawać ateistyczne niewierzenie za irracjonalne, a nawet je wyśmiewać, ale do póki moje scjentystyczne podejście stoi murem za ateizmem, do póty
@dungones: Nie o to mi chodziło. Według katolików robienie rzeczy nie potrzebnych typu sprzątanie, odkurzanie, trzepanie dywanów czy robienie jakiejkolwiek pracy nie koniecznej w niedzielę jest po prostu grzechem. Więc tu nie chodzi o jakieś szczucie czy straszenie. Moim zdaniem też uważam, że przesada trochę z tą wodą w akwarium i powiedziałbym, że jak chcesz to wymieniaj, szczególnie, że nie jesteś katolikiem to co Ci do tego. Gadanie, że będzie zły
@NapBukaj: No beka w #!$%@?. Bo kiedy słyszę, że masturbacja to największe zło tego świata, a każdy wytrysk powinien kończyć się w waginie to mam taki śmiech, że aż się duszę. Podobnie, kiedy czytam wieści, że antykoncepcja to szatan, a później widzę jak wpływy szatana rozchodzą się nad gry i książki, które później czarnosukienkowcy palą bo mają jakieś urojenia. #mniesmieszy
@NapBukaj: U muzułmanów beka jest podobna, albo nawet jeszcze większa. Wejdziesz na YT i co ciekawego znajdziesz od wielce uczonych imamów? No m.in że facet może zjeść żonę jeśli będzie skrajnie głodny oraz że da się udowodnić kwadraturę koła. Podobnie śmieszne są ich fanaberie, które opowiada ich książka, o latającym jednorożcu i roztrzaskaniu księżyca, które to historie uznają za wydarzenia autentyczne. BEKA.
@dungones: Jak chcesz to Ci mogę też wyjaśnić czemu Kościół "zakazuje" masturbacji czy "dochodzenia" poza waginą, ale nie wiem czy chce Ci się czytać. Tak w skrócie wielkim to jest uzasadnione naukowo (bo wpływa to na psychikę człowieka) i na relację z drugim człowiekiem. Ale to tam już można znaleźć tego mnóstwo w internecie
@NapBukaj: Wiem, że macie wyjątkowo duże upodobnia w tym względzie. Kościół lubi zarówno małych chłopców jak i historie o chomikach, a wśród prostego ludu, lubi porozmawiać również o swoich upodobaniach. Może sam dobrze się bawisz dzwonkiem księdza przy klęczeniu przy konfesjonale. Nie będę więcej wchodził w jałową dyskusję z fanatykiem, więc możesz napisać jeszcze komentarz, w którym poczujesz się lepiej, odszczekując się i wylewając swoją umysłową spuściznę, a później zamilcz.