Wpis z mikrobloga

Pytanie do osób od #gotowanie #gotujzwykopem

Istnieje coś takiego jak wiki do gotowania potraw połączone ze sklepem internetowym?

Mamy listę potraw podzieloną na kategorie (najlepiej podzieloną na stopienie skomplikowania) i po kliknięciu na potrawę mamy klikalną listę składników i potrzebnych przedmiotów/narzędzi (toster, mikser). Obok potraw mógłby być orientacyjny koszt składników w przeliczeniu na 1 porcję tej potrawy. Następnie po wybraniu istniejących nas potraw od razu można potrzebne składniki i ewentualnie narzędzia zamówić 2 kliknięciami ze sklepu internetowego.
Wpisuje sobie np. "Ramen" i widzę listę potencjalnych kombinacji składników (różnych przepisów) i po wybraniu interesującego mnie przepisu: klikam, że chcę zamówić składniki na np. 10 porcji tej potrawy. Płacę i za parę dni otrzymuję przesyłkę.

Wiem, że istnieją strony z przepisami i książki kucharskie, ale żadne nie są tak dobrze skonstruowane jak poradniki do craftowania przedmiotów w grach (chyba, że na nic takiego nigdy nie trafiłem).

Coś jak craftowaniea przedmiotów w np. w Rust. ( ͡º ͜ʖ͡º)

Chciałbym podobne ficzery:
- klikasz na potrawę (jak np. tu na Bolt Action Rifle) i widzisz listę potrzebnych składników,
- składniki wysokiego poziomu są rozpisane na przedmioty (np. recycling w Rust), które można z tego rozbić. Przykład z gotowania: jajko. Możemy wykorzystać jako całość, ale możemy rozbić na żółtko i białko,
- klikając na składnik niskiego poziomu mam listę potraw, które mogą powstać łącząc to z innymi składnikami (w Rust: lista potencjalnych przedmiotów "used in",
- elementy, które nie są składnikami, ale są potrzebne do zrobienia ze składnika A i B -> składnik C (czyli narzędzia). W gotowaniu to np. toster, mikser (przykład z Rust: Furnace).

Czyli takie połączenie wiki do craftowania, książki kucharskiej i sklepu internetowego.

Na pierwszy rzut oka może brzmieć to głupio, ale serio bym z czegoś takiego chętnie korzystał.
źródło: comment_Ex4cTWS8M1w65lMk8OyRpglIkiAs7V0E.jpg
  • 4
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@JavaDevMatt: eatthismuch.com ale brak polskiej bazy produktów. W US działa dokładnie jak opisałeś można zamawiać w Amazon koszyk na dany dzień plus uwzględnia w automatycznym planowaniu to co już kupiłeś i zostało zużyte tylko w części.
@JavaDevMatt: widziałam coś takiego, tylko nie było zbyt rozbudowane (10-15 przepisów może). I ogólnie chodziło o to, ze kupujesz wszystkie składniki potrzebne do tego dania, przygotowane tak, ze nic nie zostaje (był to sklep w duchu zero waste)
W zasadzie na polskim rynku działa tak platforma Thermomixa (Cookido zdaje się), gdzie można zaplanowac posiłki na cały tydzień i wygenerować listę zakupów. Ale te zakupy to już analogowo ;P