Wpis z mikrobloga

Mirki może ktoś z was będzie wiedział. Jadę z Polski do Szwajcarii i brat prosi mnie o przywiezienie kilku części do samochodu. Czy jest jakiś sposób na ominięcie kontroli celnej np jadąc przez Francje?
#kontrolacelna #szwajcaria #francja
  • 44
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Emilka20 mieszkam przy granicy szwajcarskiej w Niemczech i jedynym najlepszym sposobem na ominięcie kontroli jest przejazd przez zwykłą wioskę granicząca. Często tak robię jak jeżdżę pozwiedzać żeby nie kupować winiety. Wpisz w google mapach w ustawieniach trasy żeby omijać opłat i wuala
  • Odpowiedz
@qhardyq: Można. Czytaj ze zrozumieniem. Napisałem, że nieopatrznie zostawiłem fakturę na widoku, która była wystarczającym dowodem kwotowym, czasowym i wiążącym z autem, że było coś majstrowane. Mógłbym oczywiście iść w zaparte, ale sprawdzenie już tylko części z listy, czy wyglądają na nowe i zabawa byłaby droższa. Lepiej było się od razu przyznać, to wtedy chociaż za usługę nie policzyli i kary nie dołożyli. Zęby też robiłem w Polsce i tak,
  • Odpowiedz
@dawkus: dziesiątki razy jeździłęm na PL blachach, tylko raz miałem pobieżną kontrolę jak dałem gościowi z blablacar prowadzić, celnik go zapytał gdzie jedziemy, a on na to, że w sumie to nie wie ( _)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@qhardyq: Tu jest mowa o Szwajcarii, która nie jest w Unii, więc sytuacja zupełnie nie ma związku z wyjazdami z Polski do innych krajów UE.
  • Odpowiedz
@ms93: too jak to wygląda z ciekawości z krajem z poza uni. Nie możesz pojechać no na ukraine zrobić no zębów i wrócić tylko trzeba na granicy wszystkie faktury pokazywać?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@qhardyq: Jakbyś przeczytał dyskusję, to byś zauważył, że ustaliliśmy, że chodzi o towary, nie usługi. Możesz sobie robić co chcesz na Ukrainie i nikogo to nie obchodzi, ale nie możesz sobie przywieźć do Polski przyczepy towaru stamtąd nie płacąc cła.
  • Odpowiedz