Wpis z mikrobloga

#150perfum #perfumy 173/150

CoSTUME NATIONAL Soul(2015)

Soul to drugi po Homme zapach tej włoskiej marki, który od razu mi się spodobał. Mimo, że od dodania ich na wishliste do pierwszego powąchania minęło ze dwa lata to warto było czekać. Bardzo oryginalna i ciekawa pozycja.

Soul często był porównywany z M7 co pewnie było tym co najbardziej sprawiało. że chciałem go sprawdzić. Uwielbiam ten syropowy klimat M7 ale liczyłem po cichu na coś co będzie podobne tylko klimatem ale pachniało będzie inaczej. Tak też się stało. Soul oznacza po angielsku duszę i niewątpliwe duszę mają te perfumy. Nie jest to kolejny słodki i niczym nie wyróżniający się ulep, bo świetna orientalna kompozycja zawierająca w sobie m.in wanilie, skórę czy oud. Sam aromat jest słodki, trochę syropowy, trochę taki karmelowy, ale absolutnie nie nosi się tego źle. W przeciwieństwie do M7 ma też wyraźniejszy pazur i jest chyba więcej oudu. Nie jest tylko gładki ale przez dodaną skórę charakterny a przez kardamon i orientalnie pikantny. Dzięki Soul odkrywam co raz bardziej składnik znany jako "ambergris". Substancja produkowana w jelicie grubym kaszalota jest często mylona z ambrą, która pachnie słodko i waniliowo. Ambergris pachnie zupełnie inaczej, trochę morsko, słono, bardzo mineralnie i odrobinę zwierzęco, tak właśnie pachnie w Soul. W Colonia Ambra od Acqua di Parma jest ten składnik bardzo wyeksponowany, tutaj schowany za słodyczą, skórą i oudem ale świętnie w nie wkomponowany bo nie przebija się za bardzo i nie ogranicza innych komponentów. Soul pachnie bardzo bogato,głęboko i drogo.

Parametry bardzo dobre. Nie są aż tak zajebiste jak w opisywanym przeze mnie kiedyś Homme ale to ciągle jest z 8-10 godzin dobrej trwałości i intensywa projekcja przez pierwsze kilka. Polecam gorąco

zapach: 8,0/1
trwałość: 8,0/10
projekcja: 8,0/10
cena: 320-380 za 100 ml. CIęzko dostępny w Polsce.
dr_love - #150perfum #perfumy 173/150

CoSTUME NATIONAL Soul(2015)

Soul to drugi...

źródło: comment_MYUIb34uwLmLRnrVsdP9CDzNf9WnB4xO.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@dr_love: w sumie to mam jedno pytanie. Które perfumeria intrnetowe z zagranicy są ok? Pytam pod kątem czarnego piątku. W Polsce pewnie będzie lipa jak zwykle.
  • Odpowiedz